aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdekddkeddeee.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości zareagowała na dzisiejsze wystąpienie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny na forum programowym Koalicji Obywatelskiej w Warszawie.

Polsat News: Ci, którzy zarabiają mniej niż 4,5 tys. zł brutto dostaną dodatkową premię, a dochód na rękę tych, którzy otrzymują płacę minimalną wzrośnie o 600 zł; zlikwidujemy też zakaz handlu w niedzielę - zapowiedział lider PO Grzegorz Schetyna.

TVN24 BiS: Wzrost pensji Polaków, zniesienie zakazu handlu w niedziele oraz wypłata trzynastej emerytury w kolejnych latach. To tylko niektóre obietnice wyborcze Koalicji Obywatelskiej, o których mówił Grzegorz Schetyna.

Szef PO zapowiedział także wprowadzenie związków partnerskich.

Małgorzata Kidawa Błońska (PO): Wspólnie z Polakami i dla Polaków uzdrowimy: wolność i demokrację, zarobki, służbę zdrowia, sytuację osób starszych, oświatę, środowisko. Zrobimy to wspólnie.

Karolina Hytrek Prosiecka (dziennikarka): „Rak na wsi, niczym nie różni się od raka w mieście” - mówi Schetyna podczas Forum Programowego KO. Widzę w piątki, w szpitalu, ludzi dojeżdżających 400-500 km tylko po to, żeby dostać wlew. Czasem zmęczeni, mają mniej siły, żeby walczyć. Trzymam kciuki za ten projekt.

48264618487_1c40b67144_z.jpg

Alergicznie na wystąpienie przewodniczącego Grzegorza Schetyny zareagowało środowisko Prawa i Sprawiedliwości.

- Schetyna sam nie wierzy w to co mówi. Agresją i emocjami próbuje zamazać brak wiarygodności Koalicji Europejskiej. Naiwne nadzieje, że Polacy już zapomnieli, jak nieudolnie rządzili i jakie Eldorado mieli złodzieje. Tylko w kłamstwach i manipulacjach trzymają wysoki poziom. Tak w tym są mistrzami. - napisała europosłanka Beata Mazurek na Twitterze

Jarosław Gowin (minister nauki i szkolnictwa wyższego): To od dzisiaj Platforma nie ma już ani kotwicy konserwatywnej, ani wolnorynkowej. W 2013, stając w wyborach na przewodniczącego przeciw Donaldowi Tuskowi, przestrzegałem, że tak się stanie.

Bartosz Marczuk (wiceprezes Polskiego Forum Rozwoju): Trwa konwencja PO. Pytanie, dlaczego, gdy PiS ogłasza, choć najmniejszą zmianę programową mamy czołówki gazet i portali, media piszą o tym na okrągło, a gdy PO ogłasza cały program nie mówi o tym nawet pies z kulawą nogą? Odpowiedź: Wiarygodność. Wszyscy wiedza: PiS wdroży, PO - nie.

           Popierasz Mazurek - kciuk w górę!


+ 6
- 392

Polub Polityczek.pl