44262613305_2181e529f3_o.jpg

Andrzej Duda pojawił się dzisiaj w Szczecinku. Prezydent wspiera polityków Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Sejmu.

Duda w Szczecinku

Dzisiaj mamy bardzo dobre tempo rozwoju gospodarczego, absolutnie jedno z najwyższych w Europie, jedno z wyższych w świecie. Stajemy się państwem coraz zamożniejszym. (...) Wreszcie wprowadzany jest ustrój społecznej gospodarki rynkowej. (...) Nie była realizowana podstawowa zasada społecznej gospodarki rynkowej, jaką jest sprawiedliwy podział dóbr w społeczeństwie. Dzisiaj ta polityka, która jest realizowana - mówię to z dumą, bo w tej polityce uczestniczę - to jest właśnie wreszcie polityka sprawiedliwego dzielenia dóbr.

(500 plus) Polska rodzina jest odpowiedzialna i wie w jaki sposób wykorzystać te środki. (...) Polskie rodziny w mądry sposób pieniędzmi gospodarują. (...) Dzięki tym pieniądzom bardzo często na wakacje jadą dzieci, które nigdy na wakacjach nie były.

(Mieszkanie plus) Mam nadzieję, że już niedługo będą tysiące mieszkań zrealizowanych w ramach tego programu.

Mam nadzieję, że dzięki mądrej gospodarce finansowej, mądrej gospodarce podatkowej, rzetelnemu zbieraniu podatków i dzięki temu, że wreszcie nie pozwala się ich rozkradać tak, jak było do niedawna, będą mogły być realizowane kolejne świadczenia.

Udało się obniżyć wiek emerytalny, mówiono, że "nie da się tego zrobić" dalej są tacy, co krzyczą "będziemy podwyższać" ja mam nadzieję, że nikt wieku emerytalnego nie podwyższy, mądra władza na to nie pozwoli.

Wierzę w to głęboko, że będziemy w stanie doprowadzić poziom życia w Polsce na średni poziom zachodnioeuropejski. Najważniejsze jest dla mnie to, żeby polska rodzina, gdy będę kończył swoją prezydencką służbę mogła powiedzieć "tak proszę pana, żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwssww.png

Konrad Piasecki (TVN24): Oczywiście, że rządzący nie mają innego wyjścia niż kwestionowanie wiarygodności opozycji. Ale nawet pobieżna lektura programu PiS z 2014 pokazuje, jak wiele obietnic nie zostało zrealizowanych. 500+ i wiek emerytalny to jednak nie jest wszystko, co zawierały zapowiedzi PiS.

Grzegorz Schetyna: Proponujemy zupełnie inną politykę. Musi być ona oparta na stałym dialogu i szczerości. Nawet jeśli ma to oznaczać przyznanie się do błędu. Dlatego, jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, słynne 67 lat, to przyznajemy: to był błąd.

Ola Dziadykiewicz (dziennikarka, TOK FM): Nie. To nie był błąd. To była konieczność. Żyjemy dłużej, w lepszym zdrowiu. Powinniśmy też pracować dłużej. Wyrównać wiek emerytalny. Trzeba było lepiej ludziom wytłumaczyć, znaleźć lepsze argumenty i zapewnić instrumenty ochrony dla tych, którzy wypadną z rynku pracy wcześniej.

             Popierasz Dudę - kciuk w górę!


+ 5
- 370

Polub Polityczek.pl