aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasodkeoddddededdde.jpg

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz gościł na antenie prawicowej Telewizji Republika. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wypowiedział się m.in. na temat zbliżającego się festiwalu Pol'and'Rock organizowanego przez Jurka Owsiaka.

Andruszkiewicz o Owsiaku

(Sprawa pociągów) Uważam osobiście, że każdy młody człowiek, który będzie chciał tam dojechać, to sobie dojedzie. Nie trzeba mu pomagać, podstawiając na siłę pociągi, to będzie robione tak, jak będzie robione, jeśli pociągów zabraknie, to myślę, że są inne środki transportu i dadzą radę. Kto będzie chciał, sobie poradzi.

Mnie niestety martwi, że pan Owsiak mi najbardziej kojarzy się z hasłem "róbta co chceta" - to hasło narobiło wiele złego w Polsce. Mówić do młodych ludzi "róbta co chceta" tzn. nie miejcie żadnych wartości wyższych tj. patriotyzm, wiara w Boga, porządek, dyscyplina, szacunek wobec starszych - to było zawsze kanwą Polski. My jako młodzi ludzie zawsze byliśmy w Polsce wychowywani po pierwsze, że należy się szacunek do naszych wartości, historii, warto posłuchać starszych osób - bo są często mądrzejsze od nas, są bardziej doświadczone, że należy czerpać garściami z wielkiego 1000-letniego dziedzictwa państwa polskiego no i jednak nie "róbta co chceta" tylko pracujcie i działajcie tak, aby przysłużyć się i Polsce, ale również swojej rodzinie, żeby rodzice byli z ciebie dumni, żebyś kiedyś był ojcem, matką etc. - takie były zawsze w Polsce wartości na tym budowaliśmy swoją siłę. Rzucanie do młodych "róbta co chceta" czyli nie róbcie nic de facto, to jest postawienie wszystkiego na głowie, to jest uderzenie w cały klucz cywilizacji łacińskiej, która w Polsce zawsze, od lat, wieków, od tysiąca lat funkcjonowała.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpwswwwww_1.png

InnPoland.pl: Premier Morawiecki wprawdzie ogłosił, że mimo wcześniejszych zapowiedzi pociągi jednak zawiozą uczestników festiwalu do Kostrzyna, ale wciąż podlega dyskusji, czy tak się stanie. Jak podaje Wyborcza – do tej pory nieznany jest rozkład. A do imprezy pozostały tylko trzy tygodnie.

Patrycja Krzemińska (organizatorka ostatniej puszki WOŚP dla Pawła Adamowicza): Znowu pociągi do Kostrzyna nad Odrą stoją pod znakiem zapytania. Co się dzieje panie Morawiecki z obiecanym dbaniem o bezpieczeństwo uczestników najpiękniejszego festiwalu świata?

Onet Wiadomości: Dodatkowe pociągi na Pol'and'Rock dzięki marszałkom. Co z połączeniami obiecanymi przez premiera?

    Popierasz Andruszkiewicza - kciuk w górę!

+ 90
- 3088

Polub Polityczek.pl