48249387992_b3fffc51e9_z.jpg

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski gościł dzisiaj na antenie Polskiego Radia. Polityk PiS wypowiedział się m.in. na temat głośnego problemu pacjentów (od 1 lipca) z brakiem dostępu do niektórych lekarstw.

Karczewski w Polskim Radiu

(O porażce Szydło w PE) To bardzo źle. Pani Szydło jest bardzo doświadczonym politykiem, więc ta funkcja na pewno byłaby wypełniania przez panią premier godnie i bardzo profesjonalnie. (...) Bardzo dziwię się na to budowanie dziwnych, niedobrych standardów, jestem bardzo zawiedziony tą decyzją. (...) Mam nadzieję, że to incydent, który pozostanie za nami i będziemy w PE i w UE budować dobre standardy.

(O Westerplatte) Powinno łączyć wszystkich Polaków nie tylko Gdańszczan. Powinno być miejscem zadumy Polaków, również miejscem przyciągającym Europejczyków, turystów z całego świata. (...) Chcemy, żeby to miejsce było godnie zagospodarowane, żeby było wybudowane muzeum. (...) Nikt nikomu nie odbiera tego miejsca.

(Problem leków) Rynek leków to ponad 10 mld zł. Walczymy i to skutecznie z mafiami wywożącymi leki, zabiera nam się leki. Leki wbrew temu, co opozycja czasami mówi w Polsce są tanie. Jest dobry dostęp do leków dla pacjentów. Też zadbaliśmy żeby dostęp był dobry dla osób w podeszłym wieku - program 75+ cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalppsss.png

Paweł Rabiej (wiceprezydent Warszawy) do polityków PiS: Zamiast sprowadzać śmieci, truć ludzi rosyjskim węglem i robić happeningi zacznijcie lepiej pilnie sprowadzać leki. Przewlekłe chorzy na nadciśnienie, choroby tarczycy, astmę i cukrzycę warszawiacy nie mogą ich dostać w aptekach.

Tomasz Siemoniak (były szef MON, PO): Po stronie polityków PiS nie ma gotowości do rozmów o realnych problemach. Mówią, że reforma edukacji poszła świetnie, są leki w aptekach. Żyją w innej Polsce.

       Popierasz Karczewskiego - kciuk w górę!


+ 4
- 702

Polub Polityczek.pl