aaaaeeokododdd.JPG

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wypowiedział się na temat chaosu w edukacji po szkolnej reformie swojego ugrupowania.

- Media wymyśliły sobie problem. Co roku tak było, że nie wszyscy uczniowie dostają się do szkoły pierwszego wyboru. Co roku jest na taką skalę (...) Procentowo jest to samo. (...) Żadnej różnicy nie ma między tym rokiem a latami poprzednimi - powiedział minister Henryk Kowalczyk w czasie spotkania dziennikarzami. 

- Oczywiście, to wymysł samorządów i mediów. Niech mu ten język kółkiem stanie, za tą arogancję i butę - zareagowala internautka na słowa ministra.

Agnieszka Wynarska (TOK FM): 520 uczniów z Bydgoszczy nie dostało się do żadnej wybranej przez siebie szkoły średniej. W I i VI LO klasy będą liczyć nie 32 a 34 uczniów. W rekrutacji uzupełniającej, która ruszy we wtorek, będzie minimum 870 wolnych miejsc.

Ministerstwo Edukacji Narodowej: Liczba miejsc w szkołach w Warszawie wynosi ponad 43 tys. Liczba absolwentów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych to ponad 27 tys.

Dorota Łoboda (Radna Warszawy): Manipulacje MEN. Ministerstwo podaje wyłącznie liczbę absolwentów warszawskich szkół, podczas kiedy 35 proc. uczących się w naszych szkołach średnich to uczniowie spoza Warszawy. W tym roku wniosków z innych miejscowości było jeszcze więcej. Mamy 43 tys. miejsc, a chętnych 47 tys.

Joanna Mucha (posłanka, PO): Jesteśmy w trakcie rekrutacji do szkół średnich. W tym roku to absolutny dramat. Dzięki staraniom naszych Prezydentów miast, uczniowie znajdują miejsca w szkołach. Niestety przez deformę edukacji, podwójny rocznik - nie będą to szkoły, o których marzyły nasze dzieci.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wystosował pismo do Ministerstwa Edukacji Narodowej ws. sytuacji podwójnego rocznika i brak miejsc w szkołach średnich.

- Według Adama Bodnara tak trudna sytuacja nie miała swojego precedensu i prowadzi do naruszenia konstytucyjnego prawa do nauki - informuje dziennikarz Krzysztof Horwat.

          Popierasz Kowalczyka - kciuk w górę!


+ 3
- 318

Polub Polityczek.pl