aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalswldpepddddd.jpg

Wicepremier Włoch Mateo Salvini oskarżony wraz ze swoim środowiskiem o bliską współpracę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wcześniej z włoskim politykiem spotkał się m.in. Jarosław Kaczyński.

Marcin Bosacki (były ambasador Polski w Kanadzie): Jesienią bliski współpracownik Salviniego wynegocjował w Moskwie korupcyjny układ: import ropy z Rosji za miliard, Liga Salviniego ma z tego 65 mln, by "zmienić Europę" na nacjonalistyczną i prorosyjską. A w styczniu Salvini odwiedził Kaczyńskiego w Warszawie.

Magda Paciorek (TOK FM): Rozmowy toczyły się bez Salviniego, ale w czasie, gdy był on w Moskwie. Jego kolega, Gianluca Savoini, podkreślał, że "Europa musi być blisko Rosji".

Michał Szczerba (poseł, PO): Te informacje muszą wywołać pytania o cel i treść rozmowy Kaczyński-Salvini na Nowogrodzkiej. Czy Salvini był wysłannikiem i pośrednikiem? Joe Biden twierdzi, że Rosja mogła mieć wpływ na polskie wybory!

Andrzej Halicki (PO): Te nagrania z jesieni 2018r. to fakt! W Moskwie o finansowaniu z importu ropy włoskiej Ligi. Jej lider Salvini ma rozbijać Wspólnotę Europejską. Po wizycie na Nowogrodzkiej usłyszeliśmy, że PiS z Salvinim łączą wspólne interesy. Jakie? Import rosyjskiego węgla wciąż rośnie!

Tomasz Lis (Newsweek): Spotkanie Kaczyńskiego z Salvinim, Waszczykowskiego z Le Pen, Karczewskiego z Łukaszenką, przyjaźń PiS- u z prorosyjskim Orbanem, poparcie PiS-u dla powrotu Rosji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Bardzo dużo tych „czystych przypadków”.

Lech Wałęsa: Przerażającym w skutkach, może okazać się prywatny zachwyt Prezesa, przyjacielem Putina. Kaczyński, który nie ma żadnego pojęcia o polityce zagranicznej, jest jak dziecko w politycznej mgle. Polska jest coraz bardziej marginalizowana w Unii Europejskiej i spychana do izolacji.

Tomasz Siemoniak (poseł, PO): Jedynym amerykańskim kongresmenem, z którym spotkał się prezes Kaczyński był Dana Rohrabacher "przyjaciel Putina", zresztą w drodze z Moskwy. Jedynym włoskim - podejrzewany o finansowanie z Rosji Salvini. Czy listę partnerów prezesa Kaczyńskiego ustalają na Kremlu?

putin_salvini-758x581.jpg
      Popierasz Kaczyńskiego - kciuk w górę!

+ 3
- 282

Polub Polityczek.pl