aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakseokodkddddddd.jpg

Ekolodzy z grupy "Nasze Lasy" na Facebooku informują o nowym pomyśle polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- Lasy Państwowe za prawie pół miniona zł zbudują kaplicę w Puszczy Niepołomickiej. Dotarliśmy do szczegółów przedsięwzięcia. Budynek stanie na polanie Poszyna w centrum puszczy. Wzajemnie pochwalne pisma za inicjatywę wydania publicznych pieniędzy na kaplicę krążą już od roku. 11 czerwca odbyła się Regionalna Narada Leśników RDLP Kraków, połączona z uroczystościami dziękczynnymi i przebłagalnymi za pomyślne powodzenie budowy. Uroczystościom przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski, a udział wzięła cała śmietanka małopolskich leśników i obowiązkowe delegacje z niektórych nadleśnictw w ramach płatnego czasu pracy. Nie zabrakło przychylnych delegatów władz województwa oraz parlamentarzystów - czytamy na profilu ekologów.

75.jpg

- Nie ma pieniędzy dla nauczycieli, brakuje leków? Co z tego, Lasy Państwowe chcą wybudować w Puszczy Niepołomickiej kaplicę za 400 000 zł - wścieka się internautka Anna.

Szymon Komorowski (Opozycja Obywatelska): Onkologia leży? Psychiatria dziecięca leży? Dzieci nie są znieczulane przed zabiegiem? Brakuje lekarzy i pielęgniarek? Brakuje leków w aptekach? No i co z tego? Spółka skarbu państwa PiS, Lasy Państwowe chce wybudować w Puszczy Niepołomickiej kaplicę...

Łukasz Kubiak (SLD Łódź): Bo przecież nie ma na co wydawać publicznych pieniędzy, lepiej postawić kaplicę za 400 000 zł w środku puszczy. Rząd PiS służy Kościołowi, zamiast społeczeństwu.

Jerzy Bakłażec (filozof): Państwo może nie mieć pieniędzy na oświatę lub ochronę zdrowia, natomiast na cele religijne pieniądze znajdą się zawsze – sojusz z Kościołem ma swoją cenę.

20180708_maj0007_7459.jpg

           Popierasz budowę - kciuk w górę!


+ 1
- 882

Polub Polityczek.pl