aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwldpeddd.png

Reporter TVN24 poprosił senatora PiS Waldemara Bonkowskiego o komentarz do problemów młodzieży z dostaniem się do liceów przez reformę edukacji polityków Prawa i Sprawiedliwości.

- Samorządy już kilka lat temu wiedziały, że będzie więcej uczniów i dlatego mogły przygotować większą liczbę budynków, chociażby po likwidowanych gimnazjach. Każdy uczeń znajdzie dla siebie miejsce w szkole ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej. Szkoły przygotowały o ponad 100 tys. więcej wolnych miejsc niż liczba absolwentów - zapewniał minister edukacji Dariusz Piontkowski w programie „Gość Wiadomości".

Marzena Machałek (PiS, wiceminister edukacji): Samorządy miały trzy lata, żeby się na to przygotować. Jestem przekonana, że zdecydowana większość jest wręcz zadowolona z tego, że ma więcej uczniów w liceach.

- Szef MEN pokazuje statystyki, że liczba absolwentów gimnazjów i podstawówek w Warszawie jest mniejsza niż liczba miejsc w liceach. Ale do Warszawy aplikują też dzieci z gmin ościennych, gdzie liceów nie ma. Moja Misia jest w tym gronie. Ma świadectwo z paskiem i zero pewności - opowiada dziennikarka Agnieszka Burzyńska.

Grażyna Wiatr (Radio ZET): W Opolu I etap rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych - 255 osób nie dostało się do żadnej z wybranych szkół.

- Połowę chętnych musiałam odesłać, trudniej mieli absolwenci podstawówek - wyższe progi -, klasy będą 32 osobowe - mówi Agnieszka Buganik-Pszczyńska., dyrektor PLO II w Opolu.

szkolny-korytarz-szkoła.jpg

Piotr Kowalczuk  (wiceprezydent Gdańska ds. edukacji) w rozmowie z Gazetą Wyborczą: - To, niestety, efekt kumulacji roczników, przed którą my, samorządowcy, ostrzegaliśmy od momentu ogłoszenia likwidacji gimnazjów. W Gdańsku 1225 młodych ludzi musiało porzucić swoje marzenia, a minister Zalewska je czekoladki w Brukseli, zamiast spijać piwo, którego nawarzyła w Polsce. To skandal bez precedensu.

       Popierasz Bonkowskiego - kciuk w górę!

+ 5
- 709

Polub Polityczek.pl