aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpwlpdlpdddddddeee.jpg

Były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej oraz bliski współpracownik posła Antoniego Macierewicza - Bartłomiej Misiewicz robi co może, aby zablokować najnowszy film Patryka Vegi.

Mariusz Gierszewski (Radio Zet): Prawnicy byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza pracują nad sądowym zablokowaniem filmu "Polityka" Patryka Vegi. W grę może też wchodzić żądanie wycięcia scen, w których występuje postać wzorowana na Misiewiczu.

Antoni Macierewicz (PiS): Z kłamstwem, z próbą oszczerstwa nie jest ciężko sobie poradzić. Nie mam wątpliwości, że jest skala potwarzy, która musi wzbudzić społeczną reakcję. Nie można działać w sposób tak oszczerczy, tak kłamliwy, tak absurdalny.

Waldemar Andzel (poseł, PiS): Nie sądzę, by film Patryka Vegi miał znacząco wpłynąć na wyniki wyborów jesienią. Wpływ może i będzie, gotówki na konto bankowe Vegi po takim szumie. Zupełnie coś innego będzie miało wpływ na te wyniki. I to ogromny! Nasza ciężka praca.

Marcin Palade (dziennikarz): Jestem nieco zaskoczony reakcją niektórych polityków PiS na nowy film Vegi. Od jesieni 2018 mieliśmy bowiem dwie produkcje filmowe "Kler" i "Tylko nie mów nikomu", które miały rządzących wywrócić, a nie wywróciły, a ostatecznie nawet wzmocniły. Może PiS powinno wesprzeć Vegę?

Misiewicz trafił do aresztu na początku 2019 r. Został oskarżony o przekroczenie uprawnieni funkcjonariusza publicznego i działanie na szkodę Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

27 czerwca były współpracownik Macierewicza opuścił areszt.

- Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i modlitwy!!! Jestem pewny, że udowodnię swoją niewinność przed Sądem. Tymczasem... carpe diem! :) Ps. Nazywam się Misiewicz, Bartłomiej Misiewicz. A nie Bartłomiej M... - napisał na Twitterze.

Marcin Kierwiński (poseł, PO): Areszt opuścił były najbliższy współpracownik Macierewicza, B. Misiewicz. Bez wątpienia człowiek symbolizujący upadek obyczajów w polityce. Jednak Misiewicz płaci cenę zarówno za własną butę, jak i rozpasanie i arogancję - oby tylko - Macierewicza.

antoni-macierewicz.jpg

         Popierasz Misiewicza - kciuk w górę!


+ 12
- 1989

Polub Polityczek.pl