65655859_176743243363470_6101935924857619846_n.jpg

Europosłanka Magdalena Adamowicz odniosła się do porażek rządu Prawa i Sprawiedliwości ws. obsadzania najważniejszych stanowisk w Unii Europejskiej.

- Cała delegacja PiS wszędzie trzyma się razem, chodzą grupami i wyglądają jakby wylądowali na obcej planecie... - mówi o zachowaniu polityków PiS w Europarlamencie Krzysztof Śmiszek z Wiosny.

Robert Biedroń (Wiosna): Taka jest siła PiS w Europie: Beata Szydło przegrała głosowanie na szefową Komisji Zatrudnienia - 27 do 21 -. Poniżające, bo szkoda Polski ale w pełni zasłużone dla kogoś kto przez lata traktował Europę z pogardą.

D_Hj0ehWsAwWDNM.jpg

Beata Mazurek (europosłanka PiS): Robert Biedroń z delegacji Wiosny w Parlamencie Europejskim wezwał wczoraj członków swojej grupy politycznej -S&D do głosowania przeciwko kandydatom z PiS-u. Wyjątkowo głupia, podszyta polityczną Ideologią zemsta, która nie pomaga Polsce i jej interesem w PE. To kontynuacja szkodliwych działań Platformy.

Magdalena Adamowicz (europosłanka, KE): Wszystkim komentującym toczące się głosowania personalne w Europarlamencie zwracam uwagę: to nie Polska jest osamotniona, to nie Polska jest marginalizowana – tylko rząd PiS, który łamie europejskie zasady i kontestuje porządek prawny.

Dariusz Rosati ( były europoseł, PO): Przegrana Beaty Szydło w wyborach na przewodniczącą komisji EMPL - a wcześniej przegrana Zdzisława Krasnodębskiego pokazuję skalę osamotnienia PiS w UE. I nieprawda, że to „zemsta” za Tmmermansa. PiS wszystkich posądza o mściwość, bo sami tacy są. To po prostu skutki łamania wartości UE.

Bartłomiej Sienkiewicz (były szef MSWiA): Nie mam satysfakcji, że Beata Szydło nie została wybrana. Nie mam satysfakcji, że jak PiS utrąca opozycję w Sejmie, to tak samo ma teraz w Parlamencie Europejskim. Bo jedno i drugie pokazuje, na jakim marginesie Europy znalazła się Polska po 4 latach. Zapłacimy za to wszyscy, nie tylko p. Szydło.

          Popierasz Adamowicz - kciuk w górę!

+ 1196
- 16

Polub Polityczek.pl