800px-Prezes_Rady_Ministrów_Beata_Szydło.jpg

Europosłanka PiS Beata Szydła nie została wybrana na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia. Kandydaturę byłej premier odrzucili europosłowie.

Kandydaturę Beaty Szydło na stanowisko szefowej komisji ds. zatrudnienia zgłosiła europosłanka Elżbieta Rafalska.

- Jest dla mnie ogromnym zaszczytem kandydować na przewodniczącą tej komisji - mówiła Beata Szydło, która w krótkim wstąpię przybliżała eurosposłom swoją sylwetkę. Powiedziała m.in. o tym, że była w Polsce premierem i wprowadziła program 500 plus, który ograniczył ubóstwo wśród dzieci.

Europosłowie poprosili o tajne głosowanie pomimo tego, że Beata Szydło była jedyną kandydatką na szefa komisji ds. zatrudnienia i powinna być zatwierdzona na zasadzie aklamacji - tłumaczy reporterka Polsatu Dorota Bawołek.

Kandydatura ⁦Beaty Szydło⁩ na szefową komisji zatrudnienia została odrzucona.

Ryszard Legutko (europoseł PiS): To jest odwet za to, co się stało na Radzie Europejskiej (za zablokowanie Timmermansa przez Polskę).

Beata Mazurek (europosłanka, PiS): Przeciwko premier Szydło głosowali europosłowie, którzy nazywali polskich patriotów faszystami.

Tomasz Lis (Newsweek): „Nowa liderka Europy” poległa z kretesem. Kolejna europejska koncertowa klęska PIS - u świadczy oczywiście o rosnącej pozycji Polski w Europie. Koniec z poklepywaniem nas po ramieniu, teraz naprawdę się z nami liczą.

D_HihQ4WwAEZC8F.jpg

szydło-featured.jpg

          Popierasz Szydło - kciuk w górę!


+ 21
- 1437

Polub Polityczek.pl