aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasleplpeddddd.jpg

Poseł Cezary Tomczyk poinformował o wezwaniu, jakie otrzymał ws. przesłuchania przed podkomisją smoleńską Antoniego Macierewicza. Zawiadomienie otrzymał także poseł Paweł Suski (PO).

- Podkomisja smoleńska wezwała mnie jutro na godzinę 13. Prawda jest taka, że ta podkomisja Macierewicza jest jedną z największych patologii w naszym kraju. Straciła miliony, a nawet nie zbadała wraku. To jest komisja, która przeprowadzała kuriozalne eksperymenty, że proponowała ustawiać brzozę na samochodzie, który rozpędzony miał nią wjeżdżać w samolot. Przez cztery lata nie ustaliła nic. Nie mam żadnego związku ze Smoleńskiem. Podobnie jak pan Macierewicz byłem wtedy posłem, ale on wtedy pociągiem ze Smoleńska uciekał. Jutro o 13.00 ja będę miał kilka pytań do komisji. Jak to możliwe, że to pierwsza na świecie tego typu komisja, która nie była na miejscu i nie badała wraku - mówił w dzisiejszym programie "Kropka nad i" poseł Cezary Tomczyk.

D_DOQotX4AAav0w.jpg

- Jeśli ktoś powinien stanąć przed komisją to jest to pan Macierewicz - komentuje poseł Sławomir Nitras. 

Tomasz Siemoniak (były szef MON, poseł, PO): Macierewicz kompletnie oszalał i wzywa posłów opozycji na przesłuchania przed swoją hochsztaplerską "podkomisją smoleńską"! Premierze, jak długo jeszcze będziecie pozwalać na kompromitowanie rządu i siebie działalnością Macierewicza? To absolutny skandal!

Paweł Suski (poseł, PO): Macierewicz bezpodstawnie wzywa posłów na przesłuchanie, kuriozalne wezwanie, podkomisja smoleńska szuka nowych dowodów na zamach? A może chce zrealizować swoje groźby artykułowane podczas SKON ,,będziecie siedzieć.

Krzysztof Luft (były członek KRRiTV): Puszki rozbili, blaszak wysadzili, wraku nie sprowadzili i nic nie ustalili. Więc teraz o ratunek proszą posła Cezarego Tomczyka. No jaja...

Mec. Roman Giertych: Antoni podniesiony na duchu ostatnim sukcesem - Bartek na wolności! - wylazł z szafy i znowu świruje. Wzywa posłów opozycji przed swoją kuriozalną podkomisję. Pytam: Czy znalazł Pan jakikolwiek dowód na zamach? Jeśli nie, to powinien Pan przeprosić rodziny ofiar i cały naród.

     Popierasz Macierewicza - kciuk w górę!

+ 14
- 1984

Polub Polityczek.pl