aaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdleddedddd.jpg

Wiceminister Nauki Andrzej Stanisławek znalazł rozwiązanie dla uczniów, którzy nie dostali się do szkół (liceów, techników). Młodzi Polacy według polityka PiS powinni poszukać szczęścia za granicą.

- Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą - powiedział Stanisławek w Kurierze Lubelskim.

D_BlxATWsAAVbAp.jpg

Adrian Zandberg (Razem): Minister mówi uczniom, dla których zabrakło miejsc w liceach: "szukajcie szkoły za granicą". Zwykle miarkuję słowa, ale dziś nie będę - panu ministrowi się w dupie poprzewracało. Być może jego stać na Eton, większość Polaków nie. Kto tego nie rozumie, nie powinien być ministrem.

Dominika Długosz (Polsat): To mówicie, że „wziąć kredyt zmienić pracę” to był skandal/wstyd/pogarda/szyderstwo a „jak ktoś się do liceum nie dostał to może szukać za granicą” to po prostu dobra rada.

Mec. Andrzej Szejna (SLD): Wpadlibyście na to? Senator Stanisławek z PiS wysyła za granicę polskich uczniów, którzy nie dostali się do liceów w Polsce, dzięki deformie Anny Zalewskiej. Jasne, Zalewska już wyjechała, mogą i dzieciaki! Konkurs na dzbana roku rozstrzygnięty!

Magdalena Marek (posłanka, PO): Zawsze uważałam, że dobrze, jeśli w rządzie, jaki by on nie był, jest ktoś z Lubelszczyzny. Po takich wypowiedziach zaczynam mieć wątpliwości...

Wojciech Kussowski (internauta): Nie wiem jak lekarze, studenci, nauczyciele, uczniowie, cała inteligencja i wszyscy niepasujący do PiS-owskiej Wolski, ale ja się nigdzie nie wybieram. Poczekam aż wkur...iony suweren zacznie wywozić PiS-iorów na taczkach i wtedy ja będę krzyczał "niech jadą!"

Prof. Stanisław Gadacz (filozof): PiS uważa siebie za partię prospołeczną. Jak można być prospołecznym i mieć zerową wrażliwość. Wiceminister nauki Stanisławek powiedział do uczniów z podwójnego rocznika, dla których nie ma miejsc w szkołach średnich, by poszukali sobie szkoły za granicą. Za taką cyniczną i bezczelną wypowiedź powinien zostać zdymisjonowany. Im więcej władzy, tym więcej buty. A prospołeczność to tylko szyld wyborczy. Liczy się suweren. Człowieka nie ma.

***

Do wypowiedzi polityka PiS odniósł się także rzecznik rządu Piotr Muller.

- Rząd zdecydowanie odcina się od wypowiedzi wiceministra Andrzeja Stanisławka. Jest ona rażąco sprzeczna z działaniami rządu. W związku z tym faktem zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje - oznajmił Muller na Twitterze.

       Popierasz Stanisławka - kciuk w górę!

+ 8
- 1070

Polub Polityczek.pl