aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpdepldeeeee.jpg

Minister kultury Piotr Gliński gościł w prawicowej Telewizji Republika po 3-dniowym kongresie Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Polityk wypowiedział się m.in. na temat fatalnej kondycji służby zdrowia.

Gliński o służbie zdrowia

Zwiększamy bardzo finansowanie i mamy ten plan osiągnięcia i przekroczenia 6 proc. (PKB na służbę zdrowia). (...) Bardzo nad tym pracujemy, minister Szumowski i cały rząd, wiemy, że to nasz obowiązek i nie zostawimy polskich pacjentów, nas wszystkich - bo wszyscy korzystamy z systemu zdrowia - bez tych rozwiązań.

Jeżeli Bóg da i społeczeństwo pozwoli, to na pewno w następnej kadencji duża duża jakościowa zmiana nastąpi.

Już żeśmy poprawili sytuację, jeśli chodzi o pielęgniarki, uposażenie, ilość pań, które pracują w tym zawodzie, także panów. (...) Mało jest krajów, gdzie jest zadowalający stan (służby zdrowia). Ale są inne priorytety, ja bym przede wszystkim powiedział, że z 5 spraw, o których mówił premier Morawiecki, może najważniejszą jest to (...), że naszym obowiązkiem jest kontynuacja i zmiana. Kontynuacja przede wszystkim programów społecznych, które utrzymujemy.

Poziom życia poprawia się i będzie się poprawiał. (...) Styl życia będzie się zmieniał i nie będzie przysłowiowy emeryt przymierał z głodującej emerytury, ale będzie aktywnym obywatelem (korzystającym np. z instytucji kultury).

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslwpdedd.png

Adrian Tomaszkiewicz (PO): W 2020 roku nastąpi katastrofa w służbie zdrowia. Rozmawiałem z 7 pielęgniarkami, które nabędą prawa emerytalne w 2020 r. Wszystkie powiedziały, że przechodzą na emeryturę. Takich pielęgniarek, które nabędą prawa emerytalne jest 103 tys. Czeka nas armagedon.

Krzysztof Brejza (poseł, PO): Dziś w 16 regionach żądamy pilnej interwencji Ministerstwa Zdrowia na rynku leków. W aptekach brakuje insulin, leków na padaczkę i dla dzieci i dla dorosłych, na alergię, ciśnienie, przeciwzakrzepowych, neurologicznych, na tarczycę, astmę, podstawowych szczepionek.

D_CPVHnW4AAry4p.jpg

           Popierasz Glińskiego - kciuk w górę!


+ 5
- 1247

Polub Polityczek.pl