48239777711_405471a34d_z.jpg

Rząd Prawa i Sprawiedliwości zdecydował o przyznaniu świadczenia w kwocie 500 zł miesięcznie dla osób z niepełnosprawnościami (nie wszystkich).

Świadczenia będą dla osób, które:

- są niezdolne do samodzielnej egzystencji (potrzebne orzeczenie)

- znajduą sie w trudnej sytuacji życiowej

- ukończyły 18 lat

- Siła państwa polskiego musi być mierzona nie tylko tym, jak rośnie polska gospodarka, ale także tym, jak traktujemy naszych rodaków. Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu nowego świadczenia w wysokości 500 złotych miesięcznie dla osób niepełnosprawnych. Z dumą mogę powiedzieć, że zakładany pierwotnie program dla osób potrzebujących uległ rozszerzeniu. Chcemy, by nowe świadczenie obowiązywało od października tego roku. Odpowiedzialny rozwój, to rozwój, który nikogo nie pozostawia w tyle. Chcemy, aby wraz ze wzrostem polskiej gospodarki, poprawiał się los wszystkich Polaków - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

48239993166_3c693c963a_z.jpg

***

Bogusława i Magda (siostry chorujące na Rdzeniowy Zanik Mięśni): Zamiast 500+do 500 zł dla ON, kryterium dochodowe, świadczenia dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji nie będzie mogło przekroczyć 1600 zł, jak można brać coś takiego pod uwagę u osób niepełnosprawnych ze stopniem znacznym? Jest potrzebna każda złotówka na rehabilitację...

Iwona Hartwich (Rodzice Osób Niepełnosprawnych): KRYTERIA, OSZUSTWA. Z serii co tu zrobić, żeby nie dać drobnej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. UWAGA! Kwota nie będzie jednakowa dla wszystkich, maksymalnie będzie to 500 zł miesięcznie. Jej wysokość ma zależeć od już otrzymywanego świadczenia - emerytury, renty itp. W sumie świadczenie i dodatek nie mogą przekroczyć 1600 zł. Nie podano, czy to brutto, czy netto. 935 zł renta socjalna, zasiłek pielęgnacyjny 184,42 zł i dodatek 500 plus to razem 1618,42zł. Nie trzeba być wytrawnym matematykiem, aby wyliczyć - na starcie przekracza wszystkim. 3 Września RON ZAPROTESTUJE Przeciw systemowej dyskryminacji Osób z Niepełnosprawnościami w Polsce!

      Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 5
- 372

Polub Polityczek.pl