5db70b1d-ea30-42e0-b4fb-c6ee9eaad2a3_1.jpeg

Igor Tuleya pojawił się dzisiaj w programie Onet Rano". Sędzia wypowiedział się na temat zmian w sądownictwie wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Pomimo tego, że sytuacja jest ciężka, to nie poddajemy się i walczymy o niezależność i niezawisłość, bo nie robimy tego dla siebie, tylko dla obywateli. Stowarzyszenie Iustitia wczoraj opublikowało raport "Sędziowie pod presją". Opisujemy przypadki sędziów, którzy są szykanowani postępowaniami dyscyplinarnymi, arbitralnymi decyzjami przełożonych. Nie poddajemy się. Wobec sędziów, którzy wydają nieakceptowalne dla władzy wyroki wszczynane są postępowania karne. Mamy przykład sędziego Łączewskiego. Już nie ma różnicy między Polską a Białorusią, czy Turcją, gdzie sędziowie są ścigani za rozstrzygnięcia, które wydają. Przeszło 90 proc. sędziów nie uznaje KRS za organ, który rzeczywiście stoi dziś na straży niezależności sądów. Zdecydowana większość sędziów ciągle nie ma zaufania do osób, zasiadających w budynku przy Rakowieckiej. Niedługo pani nie będzie rozmawiała z sędzią w samochodzie, a w zakładzie karnym. W tym kierunku to zmierza - mówił sędzia Igor Tuleya do dziennikarki Iwony Kurtyny w programie Onet Rano.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspeldssss.png

Stowarzyszenie Sędziów Polskich: Przedstawiamy kompleksowy raport, opisujący wszystkie przypadki represji władz wobec niezależnych polskich sędziów. W raporcie opisano różnego rodzaju działania, jakie zostały już podjęte, wobec dwudziestu jeden polskich sędziów.

>>>Raport<<<

Stanisław Gawłowski (PO): W wymiarze sprawiedliwości w czasach PiS obowiązuje zasada BMW: Bierny, Mierny, ale Wierny! Prokuratorzy i sędziowie mają wykonywać polecenia płynące z centrali. Jeżeli fakty przeczą, gorzej dla faktów. A niezależnych prokuratorów i sędziów -„kilim”. 

Amnesty International Polska: Jak władza wykonawcza przejęła władzę sądowniczą? Zaczęło się od samej góry – od przejęcia Trybunału Konstytucyjnego. A potem poszło już lawinowo. Sędziowie i prokuratorzy potrzebują naszego wsparcia.

Walter Chełstowski (reżyser): To niesamowite i wspaniałe, że największą grupą zawodową walczącą z dyktaturą PiS są sędziowie i prokuratorzy. Oraz adwokaci. Bo widzą i rozumieją, co się dzieje. Ryzykują kariery zawodowe i bezpieczeństwo swoich rodzin. Szacunek za odważną walkę o demokrację i przyszłość Polski.

            Popierasz Tuleyę - kciuk w górę!


+ 936
- 11

Polub Polityczek.pl