aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakokdedededddddd.jpg

Były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego Waldemar Kuczyński wypowiedział się na temat potencjalnego przyjęcia przez nasz kraj waluty euro.

Anna Słojewska (Rzeczpospolita/Ekonomia): Chorwacja może wejść do strefy euro w 2023 roku. W poczekalni do klubu wspólnej waluty znajduje się już Bułgaria, a przymierza się Rumunia.

Bogdan Klich (senator): Nie Brexit, nie kłopoty z Euro, a kryzys demokracji na Węgrzech i w Polsce, to największe zagrożenie dla UE. Co robić? Europa ma wiele różnych narzędzi tylko musi chcieć je wykorzystać.

Ryszard Petru (poseł, ekonomista): Za zakupy na Słowacji zapłaciłem 46,51 zł. Koszt tych samych produktów w Polsce to 52,97. Za zakupy w Niemczech zapłaciłem 79,85 zł. Koszt takiego koszyka w Polsce wyniósłby 111,32 zł! Kaczyński straszy Polaków wyższymi cenami w strefie euro. Tymczasem to mit. Biedniejsze kraje od Polski - Chorwacja i Bułgaria - zgłaszają akces do strefy euro. Aby być bogatszymi.

Croatia_EU_flags.jpg

Waldemar Kuczyński: Rodacy, Chorwacja przyjmuje Euro. Unia Europejska to już głównie Euro i dojdą inne kraje. Albo przyjmiemy euro, albo opuścimy Unię, zbliżając się do Rublolandu. Nie dajcie się straszyć szalonemu staruszkowi z Żoliborza i jego pachołkom. On i ja umrzemy, Wy zostaniecie z "rękami w nocnikach".

- Polska PiS mentalnie coraz bliżej strefy rubla - dodaje redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis. 

- Co za durnie rządzą w Bułgarii i Chorwacji? Bułgaria w 2022, a Chorwacja w 2023 przystępują do strefy euro! A przecież prezes wyraźnie mówił, że euro to krach, niewola i dyktat Niemiec! Nie szanują zdania naszego wielkiego prezesa? - ironicznie komentuje jeden z internautów.

Roman Imielski (Gazeta Wyborcza): Prezes Kaczyński straszy euro, a wiele osób twierdzi, że Słowacy żałują decyzji sprzed 10 lat. Tak żałują, że aż 69 proc. uważa, iż euro jest dobre dla Słowacji.

800px-01_Jarosław_Kaczyński_przemawia_podczas_odsłonięcia_pomnika_Lecha_Kaczyńskiego.jpg

              Przyjąć euro - kciuk w górę! 


+ 474
- 12

Polub Polityczek.pl