aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsswpwssss.png

Andrzej Duda pojawił się dzisiaj w Chorzowie. Prezydent swoimi wystąpieniami wspomaga polityków Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Sejmu. 

Duda w Chorzowie

Tym którzy tu żyją, trzeba zapewnić jak najczystsze powietrze (...) Ta dbałość o środowisko naturalne musi stanowić jeden z fundamentów naszej polityki, ale ta polityka musi mieć charakter zrównoważony. Dlatego tak niezwykle ważne jest, abyśmy kierowali środki na badania naukowe zmierzające do tego, by zapewnić możliwość niskiej emisji, ale poprzez rozwój technologiczny. (...) Zmiany muszą postępować, ale będziemy je realizowali w sposób rozsądny, żeby zostały zachowane miejsca pracy.

(Polityka podatkowa) Odpowiedzialna polityka podatkowa, która prowadzi do tego, że nie pozwalamy nas okradać, bo to każdy z państwa był okradany, kiedy z Polski znikał VAT. Dzięki temu możemy realizować ważne programy tj. 500+, "13" dla emerytów.

Ja chcę sprawiedliwego państwa. (...) Podatki, które są przez ludzi płacone, do ludzi wracają w postaci inwestycji i w postaci świadczeń dla rodziny. (...) Wierzę, że politykę uda się do końca zrealizować, tak byśmy się stali na poziomie Zachodu Europy - zawsze to mówię; nie tylko na poziomie mentalnym, tożsamościowym i kulturowym, bo to zawsze było i jest, zawsze było od 1050 lat, od kiedy jesteśmy elementem wielkiej wspólnoty chrześcijańskiej, odkąd Polska decyzją księcia Mieszka 1 przyjęła chrzest, ale chciałbym, żebyśmy się stali jej częścią również pod względem politycznym, bo to cały czas się dzieje, kiedy doskonali się u nas demokracja, ale także pod względem materialnym.

Duda dziękował także mieszkańcom Górnego Sląska za udział w wyborach europejskich. - To pokazuje, że stajemy się społeczeństwem coraz bardziej odpowiedzialnym, coraz bardziej rozumiejącym zasady demokracji i coraz bardziej umiejącym z tej demokracji korzystać.

D-9vMggXkAEKAuq.jpg

Mec. Roman Giertych: Ludzie ciężko pracujący zapłacą za socjalne rozdawnictwo PiS. Podniesienie o 400 zł składki na ZUS przez kadencje PiS to miliardy do rozdawania, ale pogorszenie konkurencyjności polskich firm.

Inż. Janusz Jurczak: Polsce grozi niekontrolowany wzrost cen, jeśli wybory na jesieni wygra PiS.
Tak się skończyło rozdawnictwo pieniędzy w Grecji. Wypłaty i emerytury w jeden dzień spadły o połowę, a w sklepach nastąpił niekontrolowany wzrost cen.

Prof. Leszek Balcerowicz: Jeśli PiS zwyciężyło dzięki rozdawnictwu, to powiedzmy ludziom, kto konkretnie na tym traci - ludzie bezdzietni i starsi. PiS przykręca ludziom śrubę podatkową, trzeba to mówić w sposób prosty i nośny.

            Popierasz Dudę - kciuk w górę!

+ 15
- 2938

Polub Polityczek.pl