19952394310_8f52858fba_z.jpg

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk (PiS) bronił dzisiaj rządu Prawa i Sprawiedliwości ws. ochrony klimatu na antenie Radia Plus.

Kowalczyk o klimacie

Polityka klimatyczna ma sens, ale ona ma wymiar globalny i jeden nawet bardzo ambitny kraj nie spowoduje zmiany. Musimy myśleć bardzo globalnie, to jest najważniejsze. Polska jest liderem w ochronie klimatu. Największą redukcję emisji CO2 od 1990 roku Polska osiągnęła, 30 proc., natomiast teraz była dyskusja na zwiększenie ambicji. Czyli te, które zostały ustalone, Polska stara się realizować, natomiast pozostałe kraje wpadły na pomysł, żeby jeszcze zwiększyć ambicje, redukcję emisji CO2 i w tym momencie jest to dla Polski trudne do wykonania. Zawsze zresztą tak uważaliśmy, premier też to potwierdził. Trzeba wykonać to, co jest w tej chwili zobowiązaniem, a nie nakładać sobie kolejne cele nierealistyczne.

Ponadto trzeba też pamiętać o tym, że zupełnie startujemy z innego poziomu. Jesteśmy gospodarką rozwijającą się i skończyłoby się tak, że za chwilę, już takie niebezpieczeństwa były, te duże zakłady przemysłowe przeniosą swoją produkcję na Ukrainę, gdziekolwiek. W skali globalnej polityki klimatycznej to nie ma żadnego znaczenia, bo one tam będą emitować CO2, a CO2 nie zna granic. To globalny bilans i tym sposobem z Polski przemysł się wyniesie, a emisja CO2 wcale nie spadnie.

D95K86PWkAE4nix.jpg

Agnieszka Pomaska (PO): Rekord w ilości odpadów sprowadzanych z zagranicy do Polski! Od 2015 roku trafiło do nas 434,4 tys.ton. To aż 300 proc. więcej niż w 2015! Ponad połowa to śmieci z Niemiec. Minister Szyszko i Kowalczyk mają swoje miejsce w historii (NIE) ochrony środowiska.

Janusz Pietrzak (internauta): Złe wieści dla beneficjentów 500+, kasy nie ma. Władza zabrała pieniądze na drogi, na leki i na szpitale, na oświatę i walkę ze zmianami klimatu i kasy będzie brakować, ponieważ opowieści PiS o budżecie to brednie. Po wyborach wszystko wyjdzie na jaw.

Greenpeace wyświetlił twarz premiera Morawieckiego z napisem „Wstyd” na kominie elektrowni w Bełchatowie. Aktywiści ekologiczni zaprotestowali w ten sposób przeciwko temu, że rząd zablokował na szczycie Unii zapis o dojściu UE do 2050 r. do neutralności klimatycznej.

D9rBs5rWsAExjAY.jpg

          Popierasz Kowalczyka - kciuk w górę!


+ 4
- 398

Polub Polityczek.pl