aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoedkeodeeeeee.jpg

Patryk Jaki (magister politologii) postanowił wypowiedzieć się na temat głośnego w ostatnich godzinach oświadczenia Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Europoseł PiS doczekał się odpowiedzi ze strony prof. Marcina Matczaka. Między politykiem i uczonym wywiązała się dyskusja.

Jaki o oświadczeniu Bodnara

To, że RPO kolejny raz się wygłupił to mnie nie dziwi. Jednak, że tylu dziennikarzy uważa, że człowiek, który przyznał się do tak brutalnego morderstwa - powinien mieć tylko kajdanki na rękach - a nie nogach... Dorosłym trzeba tłumaczyć, że przestępcy czasem uciekają... Media 3RP. RPO i dziennikarze powinni przeprosić policję, która działa zgodnie z prawem.

RPO uchwalił nowy sposób postępowania z mordercami:
1.Obserwacja - służby przed zatrzymaniem obserwują osobnika i w ten sposób ustalają czy nie jest zbyt lekko ubrany. Jeśliby tak było - należy przed interwencją wysłać mu ciepły polar.
2.Wejście do budynku - w celu uniknięcia traumy, po wybuchu grantów hukowych należy schować je do plecaka - drzwi wyważyć tylko po uprzednim ustaleniu kosztów naprawy zawiasów ze sprawcą.
3.Rzucenie mordercy na ziemię - należy pamiętać, że przed obezwładnieniem sprawcy należy rzucić obok niego wygodny materac i dopiero wtedy można go rzucić na materac.
4.Kajdanki - nie wolno używać kajdanek, jeśli sprawca sam pierwszy nie użyje przemocy. W celu odgadnięcia czy ma taki zamiar należy przed akcją użyć szklanej kuli, która prawdę Ci powie.
5.Odprowadzenie do samochodu - przestępcy nie można upokarzać jazdą starym samochodem bez automatycznej skrzyni biegów i nowego systemu audio. Nieludzkie jest wożenie takich osobników np. w starych policyjnych KIA-ch czy tym bardziej Fiatach.
6. Areszt - w areszcie osobna cela, co najmniej 15 metrów , dvd, PS4 lub XBOX , menu bezglutenowe do wyboru.
7. WAŻNE. Zmiana każdego punktu regulaminu wymaga kontrasygnaty lokalnego środowiska LGBT.

Nad przestrzeganiem tych praw czuwa wyspecjalizowany zespół RPO i Koalicji Europejskiej.

***

Prof. Marcin Matczak (Uniwersytet Warszawski): Patryk Jaki może zamiast udawania, że nadaje się Pan na jakiekolwiek poważne stanowisko, zostanie Pan komikiem albo klaunem? A najpierw przećwiczy Pan swoją stand-up comedy przed Rodzicami Igora Stachowiaka albo przed Tomaszem Komendą? Zapewne śmiechom nie będzie końca.

- Przypominam, że Komenda jest wolny dzięki naszemu rządowi. Te same dowody, że jest niewinny za czasów ukochanego przez Pana PO odrzucono. To wstyd, że taki ktoś jak Pan „uczy” polską młodzież - odpowidział Jaki.

- Wstyd? Mam uczyć tego, że podejrzany jest „mordercą”, tak jak głosi kontrolowana przez was TVP? Czy że już nigdy nikogo życia nie pozbawi, tak jak głosił Pana szef? Gdybyście odebrali prawidłowe wykształcenie prawnicze, nie trzeba by przypominać ludziom o domniemaniu niewinności - zareagował prof. Matczak.

- Historia Pana na Twitterze pokazała nie ma bardziej niedouczonego naukowca niż Pan. Co do „domniemania” - nigdy tego nie kwestionowałem. Za to Pan wielokrotnie przesądzał o winie ludzi z PiS - bez jakiegokolwiek wyroku. Więc Pan wybaczy - proszę dyskutować z lemingami są na Pana poziomie - zakończył wątek europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

apjakii.pngaaaaaaaaleplpdleeee.jpg

              Popierasz Jakiego - kciuk w górę!


+ 114
- 8072

Polub Polityczek.pl