aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspeldedeeee.jpg

Projektantka Ewa Minge wypowiedziała się o programie społecznym rządu Prawa i Sprawiedliwości - 500 Plus, oraz określiła swoje zdanie na temat prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

Minge o 500+

(...) Nie mogę już słuchać tych wrzasków, że wychowujemy społeczeństwo niechętne pracy, leniwe i roszczeniowe, bo takie 500+ zniechęca do wstania z łóżka i wystarczy sobie zrobić czwórkę dzieci, żeby żyć wygodnie. Serio??? Ten, kto wie, czym jest wychowanie czwórki dzieci ma też pojęcie o owej wygodzie i dostatku. Otóż to 500 jest dla dzieci i choć trudno uniknąć różnych patologicznych przypadków, to w większości nie zmienia, te pięć stów niczyjego charakteru. Oceniam z pozycji pracodawcy i osoby od lat mieszkającej na prowincji. Te pieniądze są niezbędne i u naszych sąsiadów z zachodniej strony dzieci dostają dużo więcej. Tam też nie sami święci i nie zawsze na buty czy wycieczkę są wydawane owe pieniądze. U mnie dziewczyny biorą te pieniądze i nie zwalniają się z pracy. Nikt nie rzucił roboty i nie dorobił sobie kolejnego dziecka. A ci, którym to 500 nie ratuje niczego, zwyczajnie mogą nie składać wniosku, aby nie obciążać państwa, o które się tak bardzo boją lub oddać swój przydział potrzebującej sąsiadce. Za miedzą krowom też dopłacają, a emeryci zwiedzają świat, bo ich na to stać. Młodzi mają ulgi podatkowe itp. historie. Ale, że Niemcy bogatsi ? Może właśnie dlatego, że dbają o obywatela?! Straszenie, że państwo zbankrutuje i trzymanie socjalu na poziomie głodującej Etiopii, nie jest żadnym kierunkiem rozwoju. Trzeba zainwestować, żeby zbierać plony. Człowiek to najlepsza inwestycja. Tej kiełbasy mógł użyć każdy

O Jarosławie Kaczyńskim

(...) Otóż życzę jak każdemu człowiekowi - dobrze, życzliwie. Życz drugiemu, a i tobie będzie dane. Siejesz nienawiść zbierzesz nienawiść. Nikt kto zasiał zboże nie zebrał raptem kalarepy. Standardowe uszczypliwości w stosunku do pana Jarosława nie robią na mnie wrażenia. Można go lubić lub nie, ale umysł ma ponad przeciętny i wybitny talent strategiczny, co udowadnia na każdym kroku. Kot za towarzysza życia ? Ja mam 6. Jak nie kochać więc tej strony prezesa? Czy chce dla kraju dobrze? A czy można chcieć dla swojej ojczyzny źle??? Że nie ma rodziny? Ma, nie ma żony i dzieci, ale kto wie ...może tak wybrał celowo ,by mieć czas nieograniczony i umysł niepodzielony problemami? Może postawił na Polskę? Oooo teraz się zacznie jazda bez trzymanki! Zostanę persona non grata, co to popiera Prezesa! Czy popieram ? Nie znam się na polityce i nie chce, bo mnie przeraża, wiec trudno o polityczne poparcie.

Zawsze oceniam sprawę, a nie jej kontekst polityczny. Ale trzeźwo patrzę na rzeczywistość, bez emocji partyjnych. Ma człowiek urodziny i ja mu dobrze życzę. Wyklęta już w tym kraju byłam, za wygląd, za kiczowate projekty, które komplementował świat, za obronę środowisk homoseksualnych. Kolejne wyklęcie wrażenia na mnie nie zrobi. Kiedyś powiedziałam i było to szeroko cytowane, że lepiej mieć kota za partnera jak statystycznie robić dzieci i nie mieć dla nich czasu, czy nie płacić alimentów. Czasem warto przyjrzeć się człowiekowi życzliwie, nawet jeżeli nie jest po naszej linii. Moja linia? Rób swoje w swoim świecie, który jesteś w stanie ogarnąć. Polski całej nie ogarniam, jestem zbyt mała, ale staram się swój mikroświat rodzinny, zawodowy czy fundacyjny prowadzić dobrze, po ludzku. Popełniam błędy, Wy nie ? Dołączycie się do DOBRYCH życzeń chowający poglądy?

61391150_122149045662230_5180769951011080703_n.jpg800px-Jarosław_Kaczyński_Viktor_Orbán_Mateusz_Morawiecki.jpg

             Popierasz Mingę - kciuk w górę!


+ 440
- 1977

Polub Polityczek.pl