040297_r0_940.jpg

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin pojawił się w Kartuzach w czasie Kaszubskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

- Szanujące się państwo i szanujący się naród nie może dopuszczać do tego, żeby większość mediów znajdowała się w cudzych rękach. I to jest pewne zadanie, które stoi przed naszym rządem, jeżeli będziemy nadal sprawować władzę w następnej kadencji. Jak dochodzi do konfliktu interesów między Polską a Niemcami, to te gazety reprezentują niemiecki punkt widzenia i niemieckie interesy. Ja to widzę w sposób zupełnie czytelny jako minister - mówił Gowin.

aaaaaksoedkedeee.jpg

Aneta Mościcka (dziennikarka): Pan nie ma zielonego pojęcia o mediach. Dla was największy wróg to kapitał wydawcy, a wydawca nie wpływa na treść materiałów, tym się zajmują redaktorzy. I niech pan nie obraża dziennikarzy, w tym mnie, że reprezentujemy niemieckie interesy, bo pana pozwę. Pracuję zarówno dla wydawnictw z polskim, jak i zagranicznym kapitałem, jestem niezależna i nie życzę sobie takich obelg.

Tomasz Lis (Newsweek): Gowin twierdzi, że gazety, których właścicielami lub współwłaścicielami są wydawcy niemieccy, reprezentują interesu niemieckie. Obraża pan dziennikarzy i czytelników, do tego jest Pan kłamcą. O honorze i przyzwoitości zapomniał Pan dawno. A idzie tu o zniszczenie wolnych mediów.

Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita): Kilkanaście dni temu napisałem do nowego Press, że jeśli PiS wygra kolejne wybory, to media patrzące władzy na ręce skończą jak te na Węgrzech. I m.in. pod płaszczykiem repolonizacji tak właśnie może się stać.

Bartosz Węglarczyk (onet): Tak się nie „może” stać. Tak się po prostu stanie. Pan premier będzie zaś do końca twierdził, że podporządkowanie mediów władzy ma coś wspólnego z wolnością.

Janusz Schwertner (onet): Pan Premier, uczeń Tischnera... Muszę przyznać, że to jedna z najbardziej niebywałych przemian w ostatnich latach w polityce.

Prof. Tadeusz Gadacz (filozof): Jarosław Gowin zapowiada, że w następnej kadencji nastąpi repolonizacja mediów. Co to za eufemizm? Dlaczego nie powie wprost: nastąpi wrogie przejęcie mediów i cenzura? Będą tylko jedne media, media Kurskiego.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Gowin zapowiedział repolonizację mediów w drugiej kadencji. Zrobią to pewnie na początku, by na końcu doprowadzić do polexitu. Oczywiście w 2015 też ostrzegałem przed tym, co już zrobili, ale wtedy p. Meller dawał szansę p. Dudzie. Okazuje się, że głupota jest siostrą symetryzmu.

          Popierasz Gowina - kciuk w górę!

+ 3
- 389

Polub Polityczek.pl