aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakowwwww.jpg

Politycy zareagowali na informacje Gazety Wyborczej dotyczące biznesu ojca Tadeusz Rydzyka w Toruniu.

"Solanka w geotermii o. Rydzyka ma 64 st. C. Musi mieć 130 st., żeby dać ją do sieci miejskiej. Podgrzeje ją właśnie budowana ciepłownia, która wyemituje tyle trującego CO2, jakby w godzinę przejechało w tym miejscu 45 tys. samochodów. I pomyśleć, że za takie efekty ekologiczne inwestor uzyskał na ciepłownię unijną dotację 19,5 mln zł" - opisał Piotr Sadowski z Gazety Wyborczej.

toruńska-geotermia1-600x450.jpg

Stanisław Gawłowski (PO): Od 10-lat powtarzam - geotermia o.Rydzyka jest nieopłacalna. Wysokie zasolenie, niska temperatura. To zdecydowało o cofnięciu dotacji w wysokości 27 mln zł. Później PiS użył prokuratury i służb, żeby mnie gnębić. Po latach okazuje się, że miałem rację‼

Robert Biedroń (Wiosna): Niech mnie ktoś uszczypnie, bo to się po prostu w głowie nie mieści! Ojciec Rydzyk wziął kilkadziesiąt milionów dotacji na ekologiczną geotermię. Pieniądze dostał dzięki ekspertyzie sporządzonej przez wiceministra środowiska z PiS, który "pomylił" gorące źródła pod Toruniem z tymi pod Ciechocinkiem. Ponieważ pod Toruniem nie ma jednak tak gorących źródeł, geotermię podgrzeje budowana właśnie ciepłownia, która w godzinę wyemituje tyle trującego CO2, co 45 tys. samochodów. Nieźle...

Michał Stasiński (PO): Kiedyś już pisałem, że to biznes życia. Mieć zimną wodę, dostać kasę na jej podgrzewanie i zarabiać na sprzedaży wody gorącej, czyli Geotermia Tadeusza Rydzyka. Stanisław Gawłowski to wiedział i zablokował, przez co stał się celem dla PiS. Spokojnie, kiedyś to rozliczymy.

Inż. Jan Ciesielski (Politechnika Szczecińska): Nic dodać, nic ująć. Geotermia to po prostu jeden z tych genialnych pomysłów biznesowych Rydzyka. Mogłoby być też interesujące śledzenie wyłudzanej forsy. Pytanie, gdzie ona znika? Handel "podgrzewaną" wodą z geotermii to też niezły biznes, to dodatkowe dotacje z UE i od Państwa.

1_59.jpg
         Popierasz Rydzyka - kciuk w górę!

+ 44
- 2268

Polub Polityczek.pl