aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeeed.png

Do sieci trafił film, na którym grupka młodych mężczyzn przeszkadza dzieciom w rysowaniu tęczy na ulicy. Mężczyźni krzyczą o Bogu, honorze i ojczyźnie.

Waldemar Kuczyński (publicysta): Myślę, że spośród tych rozwrzeszczanych niedorostków będą się rekrutować nieudacznicy życiowi zalegający z podatkami dla tej Ojczyzny, o której wrzeszczą. Część otrzeźwieje pod pantoflami mądrzejszych dziewczyn. Reszta pójdzie na życiowy złom.

Robert Biedroń (Wiosna): Jest wszystko: wujek Adolf, homopropaganda, pedofilia w kościele jako manipulacja mediów. A w tle - klasyczna betonoza. Polski kandydat do Oscara.

***

Częstochowa 

W Częstochowie odbył się dzisiaj Marsz Równości środowisk LGBT oraz wszystkich tych, którzy upominają się o prawa mniejszości seksualnych. 

Ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i ksenofobicznych: NEONAZIŚCI, KIBOLE I FASZYŚCI Z ONR ZNIEWAŻAJĄ UCZESTNIKÓW MARSZU RÓWNOŚCI. Dzisiaj w Częstochowie odbywa się II Marsz Równości. W tym samym czasie trwać będzie dziecięca Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Radia Maryja, a pod jasnogórskim sanktuarium w godzinach około południowych zostanie odprawiona Msza Święta dla co najmniej kilkunastu tysięcy osób. Najwyraźniej grupy faszystów i neonazistów postanowiły wykorzystać tę okazję do ataku na społeczność LGBT.

Jerzy Bakłażec (filozof): Nienawistne reakcje przeciwników marszu podsyca instytucja chroniąca pedofilów. Kto dba o dzieci, powinien trzymać je jak najdalej od Kościoła, niszczącego ich psychikę i stwarzającego ryzyko wykorzystania seksualnego.

Wiktoria Beczek (gazeta.pl): Poseł Tomasz Jaskóla (Kukiz'15) tuż przed Marszem Równości w Częstochowie zarzekał się, że to osoby LGBT+ są agresywne, a nie druga strona, a pół godziny później ta druga strona wydzierała się: „wy***rdalać!”, „pedały won!”, „zboczeńcy!” itp. Należałoby przeprosić.

W sobotę Marsz Równości przeszedł także ulicami Olsztyna. - Ludzie o różnej płci, orientacji,różnych poglądach, wierzeniach- serce rosło. Różnice nas połączyły. Szłam jednak ze smutkiem w sercu, ponieważ przeniesienie Marszu na obrzeża Olsztyna symbolicznie pokazuje, gdzie w polskim społeczeństwie jest miejsce lgbt środowiska - mówi prawniczka Monika Falej.

Bartosz Grucela (partia Razem): Ale to był super dzień! Pierwszy, historyczny olsztyński Marsz Równości mimo urzędniczej niekompetencji i stawianych nam przeszkód okazał się fantastycznym sukcesem! Brawo Olsztyn.

D9IfvPqXsAQnjS2.jpg

    Popierasz Marsze Równości - kciuk w górę!


+ 421
- 32

Polub Polityczek.pl