02016_093_Pawel_Kukiz_während_der_Debatte_in_Bielsko-Biala.jpg

Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz 15 był dzisiaj gościem w Radiowej Trójce. Polityk komentował m.in. wyrok ws. byłego szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego w kontekście katastrofy smoleńskiej.

Kukiz w Polskim Radiu 

Największe bezpieczeństwo jest w stanie zapewnić Polsce dobra współpraca z USA. To porażające, jak konflikt międzypartyjny przenosi się na takie sprawy jak bezpieczeństwo Polski, zdrowie obywateli. Powinno to być ponadpartyjne. Nie interesuje mnie konflikt dwóch klanów arystokratycznych, a los mieszczan i chłopów. Wolałbym przenieść bazy USA z Niemiec do Polski. Granica NATO się przesunęła i to właśnie Polska graniczy z Rosją. Tomasz Arabski powinien bezwarunkowo pójść do więzienia. Tam były naprawdę zaniedbania i jako urzędnik popełnił błędy, które przyczyniły się do śmierci 96 osób.

Moim celem nr 1. jest nadanie wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej indywidualnego prawa startu do Sejmu i tego się będę trzymał. Dlatego rozmawiam z każdym, kto mi w tym pomoże.

Paweł Kukiz stwierdził także, że lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna ma wybujałą wyobraźnię myśląc, że wygra w październikowych wyborach do Sejmu z Prawem i Sprawiedliwością.

Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"): Tomasz Arabski skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. I tylko tyle za „zamordowanie brata”, wysadzenie samolotu, bombę, sztuczną mgłę, zepsucie samolotu? I z kancelarii Prezydenta nikt za nic nie odpowiadał? Wygląda jak znalezienie kozła ofiarnego na wybory.

Marcin Kierwiński (PO): Porównując postawę prokuratury ws. Falenty i ws. Tomasza Arabskiego można odnieść dziwne wrażenie, że Falenta był przez nią broniony a Arabski wrobiony.

Sąd Okręgowy w Warszawie wydawał wyrok 10 miesięcy w zawieszeniu dla Tomasza Arabskiego (były szef Kancelarii Premiera Donalda Tuska) w sprawie niedopełnienia obowiązków przy organizacji prezydenckiego lotu 10 kwietnia 2010 r. do Smoleńska.

             Popierasz Kukiza - kciuk w górę!


+ 15
- 815

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment