aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodededddd.jpg

Politycy Prawa i Srawiedliwości robią co mogą, aby zdeprecjonować najnowsze informacje biznesmena Marka Falenty skazanego przez sąd ws. afery taśmowej.

Falenta w liście do Jarosława Kaczyńskiego domaga się interwencji prezesa PiS w swojej sprawie - polegającej na ułaskawieniu go - po tym, jak sam deklaruje pomógł politykom Prawa i Sprawiedliwości zwyciężyć w wyborach parlamentarnych w 2015 r. za sprawą nielegalnych nagrań z politykami Platformy Obywatelskiej w roli głównej.

Kaczyński ustami rzeczniczki PiS zakomunikował, że nie zamierza się do tych oskarżeń odnosić.

- List M.Falenty wpłynął do biura Prezesa PiS. Listowi nie nadano dalszego biegu. Nie było żadnych podstaw, by odnosić się do jego kuriozalnej treści - napisała na Twitterze Anita Czerwińska.

Andrzej Stankiewicz (onet): Marek Falenta jest dla mnie w dużej mierze wiarygodny. Przez pięć lat zajmowania się tą sprawą bardzo wiele moich źródeł informacji wskazywało na to, że PiS wiedziało wcześniej, że są takie nagrania i że politycy PiS mieli dostęp do niektórych z nich, co samo w sobie jest przestępstwem.

bd23099a-846d-4aad-be9d-241eef3f5bcf.jpeg

Prof. Wojciech Sadurski: W „Operacji Falenta” było jedno słabe ogniwo. Sędzia, który dal Falencie realny wyrok, a nie w zawiasach. Nie tak miało być. Taśmy miały być użyte, a Falenta ujść cało. I o dealu, któremu patronował Nawalony ze Służb, byśmy nie wiedzieli. Widzicie, po co są niezależni sędziowie?

Arkadiusz Myrcha (PO): Tło rosyjskie wydaje się być oczywiste. Materiały Falenty zostały wykorzystane przez oficerów polskich służb do walki z Rządem PO-PSL. Wiele istotnych wątków prokuratura Ziobry kompletnie odpuściła. Musi powstać Komisja śledcza.

Szymon Komorowski (Opozycja Obywatelska): Dziennikarka Agnieszka Burzyńska (Fakt) posiada kopie meldunków, które biznesmen-"Prefekt składał polskim służbom. Część z nich pochodzą z kwietnia 2014 r. Czyli 2 miesiące przed tzw. aferą podsłuchową. I PiS siedzi w tym po uszy.

Waldemar Kuczyński (minister w rządzie T. Mazowieckiego): Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Polską rządzi rosyjska agentura, zainstalowana wolą części przekupionego narodu i obojętnością innej części. Taka kropka nad "i" o polskiej woli wolności? Rada Starca dla opozycji; nie przekonujcie wyborców PiS, że będziecie lepsi jak PiS. Nie przekonacie. Skupcie się na tych 38,5 i tego, co wokół nich. Jak tych wyciągnięcie z chałup może wygracie lub przynajmniej nie wygra PiS większość samodzielną, czy nawet konstytucyjną.

48035325607_c5228dfea9_z.jpg

          Popierasz Kuczyńskiego - kciuk w górę!


+ 1281
- 66

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment