aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeldeeeee.jpg

Dziennikarka Eliza Michalik odniosła się do wysypiania prezydenta Andrzeja Dudy na konferencji z Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

- Wypowiedź prezydenta Dudy o polskich sędziach podczas konferencji w Białym Domu jest zwyczajnie niepatriotyczna. Poniża Polskę i deprecjonuje jej system prawny. W świetle tej pinii nie rozumiem decyzji PAD o kandydowaniu na urząd prezydenta kraju, którego tak bardzo nie szanuje. W Sądzie Najwyższym zasiada dwóch sędziów, którzy orzekali - w sensie po prostu pracowali - w czasie stanu wojennego i żaden z nich nie wydawał „haniebnych” wyroków - komentuje publicystka Eliza Michalik.

Duda w Białym Domu

Odkryłem, że w polskim Sądzie Najwyższym znajduje się cała grupa sędziów, którzy orzekali jako sędziowie należący do komunistycznej partii, którzy nawet orzekali w czasie stanu wojennego, skazując ludzi na więzienie na podstawie prawodawstwa komunistycznego stanu wojennego. (...) Ci ludzie muszą odejść w stan spoczynku - mówił Duda w Ameryce o sędziach Sądu Najwyższego.

dwnld1538094713.jpg

Michał Wawrykiewicz (adwokat): Obrzydliwe oszczerstwa Panie Prezydencie. Próbował Pan pierwotnie w lipcu 2017 r. wyrzucić wszystkich sędziów SN. Konstytucyjnie nieusuwalnych! Potem tych, którzy ukończyli 65 l. (40 proc. składu). Kto z nich wydawał skazujące wyroki w stanie wojennym? Kto?

Waldemar Żurek (sędzia): Prezydent oczerniał legalnie wybranych polskich sędziów. To bardzo szkodzi Polsce i przekonuje wielu, że nie szanuje się trójpodziału władzy.

Ryszard Balicki (konstytucjonalista): Nadal w ustach PAD narracja o koniecznych do usunięcia „komunistycznych złogach” w SN... Ale nie dodał, że robiono to rękoma m.in. prokuratora stanu wojennego.

         Popierasz Michalik - kciuk w górę!

+ 1682
- 17

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment