aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeeddeeeddd.jpg

Europoseł Joachim Brudziński zareagował na wystąpienie prezydenta Andrzej Dudy w czasie spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie.

- Będzie więcej amerykańskich żołnierzy w Polsce. Będzie to wzmocniona współpraca, trwała obecność, która będzie się stopniowo mam nadzieję rozwijała. (...) Jeżeli Polska ma być rzeczywiście demokratyczna, wolna i suwerenna, to na litość Boską sędziowie ze stanu wojennego muszą odejść z Sądu Najwyższego w stan spoczynku - mówił polski prezydent w obecności amerykańskiej głowy państwa.

dwnld1941452935.jpg

Joachim Brudziński (europoseł, PiS): Warto zestawić wystąpienia Andrzeja Dudy w USA z wystąpieniami jego poprzednika. Pamiętacie bredzenia o bigosowaniu, polowaniu i wzywaniu Prezydenta USA, aby ten pilnował wierności swojej żony?!

Janusz Schwertner (onet): Smutne, gdy Prezydent opowiada nieprawdziwe rzeczy na temat polskich sędziów, a co za tym idzie, gdy obraża własne państwo  i to w dodatku będąc za granicą. Nawet nie nazwę tego donosem na Polskę, a jeśli nawet, to donosem właściwie na samego siebie, bo to on nasz kraj reprezentuje.

Przemysław Szubartowicz (publicysta): Wystąpienie Dudy skandaliczne. Szkalowanie polskich sędziów przed amerykańską publicznością ma bardzo mocną nazwę, której nie użyję. A retoryka, że PiS dokonuje cudów, podczas gdy kupuje samoloty, żeby w Polsce było 1000 żołnierzy USA więcej, to ośmieszanie sprawy.

Andrzej Halicki (europoseł, PO): Czytam słowa prezydenta Dudy wypowiedziane w USA i nie wierzę... Czy wyobrażacie sobie Lecha Kaczyńskiego, który przy prezydencie USA obraża polskich sędziów? Albo Bronisława Komorowskiego lub Aleksandra Kwaśniewskiego? Pozostawiam bez komentarza...

Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"): Prezydent RP mówi w USA, że w stan spoczynku w Polsce należało wysłać sędziów z czasów PRL. Szkoda, że PAD nie mówi o tym, że za reformę sądownictwa PiS odpowiedzialny jest były prokurator z czasów PRL.

dwnld1018222379.jpg

      Popierasz Brudzińskiego - kciuk w górę!


+ 3
- 634

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment