aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldedledeeddeee.jpg

Dr Jerzy Targalski był gościem propisowskiej Telewizji Republika. Historyk wypowiedział się na temat prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz.

- Specjalistka od dialogów waginalnych i na poważnie nie należy się nią zajmować. (Spotkanie w Warszawie prezydent Aleksandry Dulkiewicz z premierem) To jest błąd premiera Morawieckiego, takich osób nie należy przyjmować. To, że gdańszczanie sobie kogoś takiego wybrali, to jest ich problem, to świadczy o nich. Ale to nie znaczy, że mamy wszyscy dostosować się do Gdańszczan. Jak oni chcą mieć prezydentkę waginalną, to niech mają.(...) Niech się trzyma z daleko od premiera - mówił Targalski, który stwierdził także na antenie, że Grzegorz Braun byłby lepszym prezydentem Gdańska. - W sensie organizacyjnym może byłby lepszy, ale na pewno by nie było żadnych dewiacji co za Dulkiewicz.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspededeeee.png

***

- Rozmowa zawsze zbliża, zwłaszcza ta w dobrej atmosferze i o ważnych sprawach: gdański przejazd przez tory na Oruni, pamięć o Westerplatte oraz wspólne obchody 80 rocznicy wybuchu wojny, jakość języka debaty publicznej czy wreszcie relacje samorząd - rząd. Dziękuję Mateuszowi Morawieckiemu - mówiła Aleksandra Dulkiewicz po spotkaniu w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim. 

Tadeusz Truskolaski (prezydent Białegostoku) do Dulkiewicz: Premier spotkał się z Tobą, żeby ratować wizerunek po „wtopie” w Gdańsku. Natomiast nie odpowiada, od prawie miesiąca, na pismo wszystkich korporacji samorządowych w sprawie spotkania, to gdzie tu poważne traktowanie samorządów?

Dzisiaj prezydent Gdańska wzięła udział we Wrocławiu w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Pawła Adamowicza.

- Moim marzeniem jest, żeby pamięć o Nim, jego przesłaniu i dziedzictwie towarzyszyła nam codziennie. Dziękuję wrocławianom i prezydentowi Jackowi Sutrykowi za to, że po raz kolejny pokazali solidarność z Gdańskiem - mówiła szefowa gdańskiego ratusza.

D82qaJEXkAET4T1.jpg

         Popierasz Targalskiego - kciuk w górę!


+ 101
- 3466

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment