D84G-szXUAAu1KD.jpg

Prezydent Andrzej Duda w czasie spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym Domu został zapytany przez dziennikarkę o stan demokracji w Polsce.

- Ktoś panią oszukał, nie ma problemów z demokracją w Polsce. Wszystko jest doskonale - powiedział Andrzej Duda do dziennikarki, która zapytała z troską o stan polskiej demokracji.

Donald Trump: Nie troszczę się o stan demokracji w Polsce, znam Polaków i ich liderów; Polska radzi sobie doskonale i tak będzie też w przyszłości. Kocham Polskę, Polacy to mądrzy i pracowici ludzie. Polacy kochają nasz kraj.

Przemysław Szubartowicz (publicysta, wiadomo.co): Ktoś panią oszukał, nie ma problemu z demokracją w Polsce - powiedział Duda, który złamał konstytucję, do dziennikarki w obecności gościa, który zasłynął opowieściami o łapaniu kobiet „za cipki” i który pełni funkcję prezydenta USA. Jakość „mężów stanu” ery populizmu.

Tomasz Lis (Newsweek): Według Trumpa w Polsce nie ma problemów z demokracją, ale według Trumpa nie ma ich także w Rosji i na Węgrzech, a świetnym gościem jest jego zdaniem Klm Dzonh Un. Na mierniczego demokracji i recenzenta ludzi wybrałbym wiec jednak kogoś innego.

Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"): Jeżeli Andrzej Duda musi publicznie zapewniać prezydenta USA, że demokracja w Polsce ma się świetnie, to wbrew pozorom dobrze to nie wygląda.

            Popierasz Dudę - kciuk w górę!

+ 11
- 1455

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment