aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspwdlwwsss.jpg

Sprawa Marka Falenty rozbudziła kolejny raz temat afery podsłuchowej i potencjalnego związku z nim polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Krzysztof Brejza (Platforma Obywatelska): Bliskie związki centrum PiS z aferą podsłuchową. Zaufani mecenasi Prezesa zasiadali w radzie nadzorczej Hawe kontrolowanej przez Marka Falentę. G. Kuczyński (adwokat Kaczyńskiego), K. Kufel (Kufel był nawet pełnomocnikiem Srebrnej) i Ł.Syldatk (pełnomocnik Solvere). 

Marek Biernacki (były szef MSWiA): Afera podsłuchowa wyczerpuje znamiona przestępczości zorganizowanej. W przyszłości będzie trzeba wyjaśnić, dlaczego prokuratura tak łagodnie potraktowała sprawę Falenty.

- Wyobraźcie teraz sobie, jakby wyglądał dzisiejszy poranek, gdyby PiS przejął władzę nad mediami prywatnymi.
Czytalibyście dziś na każdym portalu o tym, że w Polsce żyje się coraz lepiej i że Zachód gnije, a nie o listach Falenty do Kaczyńskiego. Dlatego tak ważne są wolne media. Skoro afera podsłuchowa coraz bardziej wygląda na zamach stanu, to czy ludziom, którzy rozprowadzali taśmy Falenty w mediach grozi odpowiedzialność za współudział?! - wypowiada się dziennikarz Bartosz Wieliński z Gazety Wyborczej.

Aleksander Twardowski (działacz opozycyjny): Jeśli potwierdzi się, że Falenta podsłuchiwał na zlecenie PiS, moim zdaniem to wystarczający powód, aby tę władzę odsunąć siłą. Po podobnej aferze - Watergate, Nixon ustąpił w obliczu nieuchronnego impeachmentu. U nas powinien natychmiast zrezygnować Premier. 

Waldemar Kuczyński (publicysta): Jeśli PiS straci władzę, ta sprawa musi zostać wyjaśniona do końca, bez pardonu dla tych, co ją przygotowali i realizowali. Ci ludzie muszą stanąć przed niezależnym prokuratorem, sądem i, jeśli sąd zdecyduje, naczelnikiem więzienia jak ciężcy przestępcy, bez więziennych ulg.

      Popierasz Kuczyńskiego - kciuk w górę!

+ 602
- 11

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment