aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpewwwwww.jpg

Gazeta Wyborcza opublikowała list biznesmena Marka Falenty (skazanego ws. afery podsłuchowej) do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

- Od początku przyszedłem z tymi informacjami, jeszcze przed aferą, do Pana byłego skarbnika Stanisława Kostrzewskiego, któremu pierwszemu pokazałem nagrania u mnie w biurze. Potem spotkaliśmy się u Pana w siedzibie przy ul. Nowogrodzkie Panie Prezesie, od kilku lat ludzie z Pana politycznego obozu mamią mnie obietnicami pomocy, ułaskawienia i amnestii. Tłumaczą, że jest ciężko, bo jest wiele frakcji i wszyscy się kłócą. (...) Panie Prezesie, jest mi bardzo przykro. Liczyłem, że wielka sprawa, do jakiej się przyczyniłem, zostanie mi zapamiętana i po wygranych wyborach załatwiona niejako z urzędu. Zresztą taka była obietnica Panów z CBA. (...) Pomogłem odbić Polskę. (...) Dałem wam zwycięstwo w wyborach, teraz mi pomóżcie - napisał Falenta w liście do Kaczyńskiego.

083f3de6-965d-43d4-a42d-14fe935ec517_1.jpg

Andrzej Gajcy (onet.pl): Listy Falenty jak ten dziś do prezesa Kaczyńskiego stają się coraz większym problemem dla PiS i to na własne życzenie. Przez 4 lata obecny rząd nie zrobił w zasadzie nic, by tę sprawę wyjaśnić. Grano za to nieznanymi taśmami puszczanymi w TVP. Dlaczego?

Przemysław Szubartowicz (wiadomo.co): Po ujawnieniu żalów i wiernopoddańczych figur Falenty do Kaczyńskiego PiS będzie chciało zrobić z podsłuchiwacza wariata. Stan psychiczny, te klimaty. Sprawa jest poważna, a prawdziwej mocy nabierze z chwilą ujawnienia nagrań. Choć wtedy władza ogłosi, że nie ma naszego płaszcza.

Tomasz Lis (Newsweek): Jeśli pan Falenta w liście do Kaczyńskiego pisze prawdę, to znaczy, że Polską rządzi gang, a członkowie gangu pełnią też kluczowe funkcje w polskich służbach.

Anna Czerwińska (rzeczniczka PiS): List Marka Falenty opisany w dzisiejszej publikacji Gazety Wyborczej wpłynął do biura Prezesa PiS. Listowi nie nadano dalszego biegu. Nie było żadnych podstaw, by odnosić się do jego kuriozalnej treści.

Jaroslaw_Kaczynski_3.jpg

          Popierasz Kaczyńskiego - kciuk w górę!


+ 9
- 410

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment