aaaaleelddeddd.jpg

Ekonomista dr Andrzej Polaczkiewicz który w ostatnim czasie był częstym gościem programu „Krzywe Zwierciadło” Kuby Wątłego w Superstacji wypowiedział się na temat planów właściciela telewizji Zygmunta Solorza Żaka odnośnie wyrzucenia z ramówki stacji tematów politycznych.

Dr Polaczkiewicz o Superstacji

Byłem wczoraj w Superstacji z Jakubem Wątłym. Tak, jeszcze zapraszają. I taka refleksja po programie weszła mi do głowy, którą się dzielę. Nie ma w tym kraju przymusu bycia nadawcą telewizyjnym. Jeśli ktoś nie potrafi, boi się, może jest ofiarą nacisków różnych, z którymi słabo sobie radzi, to niech przestanie rzeczonym nadawcą być. Na rynku jest wiele podmiotów, które boją się mniej, szkoda marnować dobro rzadkie, jakim są częstotliwości i potencjał ludzki. Jeśli przytomna do tej pory stacja z dobrym zapleczem dziennikarskim ma być kartą przetargową cenzurującą nie tylko coś, co zbiorczo nazywa się polityką, ale także wiedzę obiektywną, to może czas się wyzbyć tego ciężaru i sprzedać interes komuś, kto lepiej sobie z naciskami cenzorów poradzi. Media to nie tylko biznes, to też odpowiedzialność.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoeeee.png

Kuba Wątły (publicysta, Fundacja Obywatelska): Ekonomista, dr Andrzej Polaczkiewicz, ten sam, który wraz ze swoim zespołem podjął się trudu oszacowania, ile może kosztować nas rocznie kościół katolicki - ponad 19 mld złotych, już kilka miesięcy temu wyraził radość, gdy otrzymał propozycję bycia gospodarzem własnego programu w Medium Obywatelskim (radio internetowe, które niedługo powstanie).

      Popierasz Polaczkiewicza - kciuk w górę!

+ 1228
- 8

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment