aaaaaalepdlpdeeeeee.jpg

30-letni Sebastian Kaleta (PiS) został mianowany przez ministra Zbigniewa Ziobro na sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Kaleta na stanowisku zastąpi Patryka Jakiego, który zdobył w wyborach do Parlamentu Europejskiego mandat europosła z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego (niemal 260 tys. głosów).

Kaleta jest warszawskim radnym. Dotychczas pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego komisji ds. reprywatyzacji.

Na wniosek ministra Zbigniewa Ziobro oraz premiera Mateusza Morawieckiego Sebastian Kaleta objął funkcje Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, oraz przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej.

D8syfNUXUAANz9c.jpg

- Mam godnego następcę. Powodzenia - powiedział w kierunku Kalety Patryk Jaki po tym, jak ten objął nową funkcję.

- Postawiłeś poprzeczkę na niesamowicie wysokim poziomie, więc to nie będzie łatwe zadanie - odpowiedział nowy wiceminister resortu sprawiedliwości.

W ostatnich dniach Kaleta oburzał się w mediach społecznościowych i krytykował warszawską Paradę Równości.

- W związku z zaistniałym, obrzydliwym zdarzeniem na Paradzie Równości zwracam się do Rafała Trzaskowskiego o wycofanie patronatu Prezydenta m. st. Warszawy nad tym wydarzeniem. To jest prawdziwy test intencji oraz wyciągania konsekwencji wobec braku szacunku dla chrześcijan. (...) Pod patronatem Trzaskowskiego z żądaniem prawa do adopcji przez pary homoseksualne kroczy po Warszawie Parada Równości. (...) Mężczyzna, który profanował Eucharystię swoistą "mszą" występował na Paradzie Równości z platformy, na której mówił Trzaskowski. Brak wycofania patronatu będzie przyzwoleniem na profanację Eucharystii - emocjonował się radny PiS na Twitterze.

aaaaaalepdlepdpeeee.jpg
          Popierasz Kaletę - kciuk w górę!

+ 9
- 946

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment