aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalspedeeeee.jpg

Profesor Jadwiga Staniszkis skomentowała dla portalu wiadomo. co list biznesmena Marka Falenty do prezydenta Andrzeja Dudy ws. prawa łaski.

Prof. Jadwiga Staniszkis: Falenta powinien ujawnić, co wie i kto za nim stoi, na czyje zlecenie nagrywał polityków, dla kogo. Myślę, że Falenta raczej współpracował z poszczególnymi ludźmi, niż z ugrupowaniem. (Społeczeństwo będzie oburzone po nowych informacjach?) Nie sądzę, żeby po latach nagle to wywołało jakieś wrażenie. (Jaką decyzję podejmie Duda?) Duda w sensie charakteru i inteligencji nie nadaje się na prezydenta (...) Prawdą jest, że gdyby nie PiS, to Duda nie robiłby kariery, zatem to groźba dotycząca ewentualnej drugiej kadencji.

>>Cały wywiad<<

Mariusz Witczak (PO): Skazany Falenta szantażujący prezydenta - czegoś takiego jeszcze nie było. Jeśli PiS stoi za nielegalnymi nagraniami, to znaczy, że mieliśmy w Polsce swoisty zamach stanu? A jeśli pilnie tego nie wyjaśni, potwierdzi przypuszczenia...

Wojciech Czuchnowski (Gazeta Wyborcza): Od Falenty do PiS prowadzą liczne tropy. Ujawniony dziś list Falenty do Andrzeja Duda wszystkie te tropy potwierdza i porządkuje. Jeżeli teraz Falenta wypuści kolejne „taśmy prawdy”, PiS będzie miał duży kłopot.

Tomasz Piątek (dziennikarz): Przyparty do muru Marek Falenta potwierdza informacje zawarte w książce "Morawiecki i jego tajemnice". "Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły – pisze. W piśmie wymienia 12 osób – prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ministrów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, szefa CBA Ernesta Bejdę, oficerów biura i dziennikarzy piszących o aferze (...) Na koniec swego listu Falenta zapewnia, że może przekazać kolejną kopię nagrań, i dodaje, że wielu nie upubliczniono, w tym rozmowy Mateusza Morawieckiego z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą".

n1591029707.jpg
        Duda ułaskawi Falentę - kciuk w górę!

+ 159
- 731

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment