aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoekededddd.jpg

Wiele zagranicznych firm poparło tegoroczną Paradę Równości w Warszawie (m.in. Ben&Jerry’s, Google, Coca-Cola/Sprite, Viacom/MTV). Wśród marek znalazła się także filmowa platforma Netflix, która miała swoją specjalną strefę w Miasteczku Równości pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Netflix już w ubiegłym roku został oficjalnym partnerem Parady Równości.

W tym roku amerykańska firma wykorzystała wydarzenie środowiska LGBT do promocji serialu Opowieści z San Francisco". W materiale przygotowanym na tę okazję występuje aktor Mirosław Zbrojewicz, a zobaczyć możemy w nim odniesienia do różnych seriali Netfliksa, w których poruszone zostały wątki bohaterów z grupy LGBT.

Postawa Netflixa nie spodobała się zastępcy redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej" Michałowi Szułdrzyńskiemu , który w ramach protestu przeciwko wspieraniu mniejszości seksualnych przez amerykańską firmę postanowił usunąć z jej portalu swoje konto i pochwalić się tym na Twitterze.

Na zachowanie dziennikarza zareagowali...
Dominika Długosz (Polsat): Też zauważyłam. Na przykład oglądając Our Planet, można nabrać podszytego lewacką ideologią przekonania, że naszą planetę warto ratować.
Witold Głowacki (Polska The Times): Zaoszczędzone pieniądze zawsze można wpłacić na fundusz wyborczy PiS. Bez żadnej ideologii oczywiście i całkowicie obiektywnie.
- A Reed Hastings (dyrektor Netflixa) usiadł w gabinecie i się popłakał. Ze śmiechu... - komentuje Darek Ćwiklak z Newsweeka.
aaaaoedkoeodkee.jpg
    Popierasz Szułdrzyńskiego - kciuk w górę!

+ 5
- 585

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment