aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpddddd.jpg

Posłanka Anna Maria Siarkowska skomentowała dzisiejszy atak na księdza przed kościołem we Wrocławiu. Polityczka PiS powiązała zdarzenie z politykami opozycji.

57-latek ugodził nożem ks. Ireneusza Bakalarczyka (kierownik notariatu wrocławskiej kurii i Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej) przed kościołem NMP na Piasku we Wrocławiu. Mężczyźni mieli ze sobą wcześniej rozmawiać.

- Przyjechał do nas w stanie stabilnym z raną na granicy klatki piersiowej i jamy brzusznej. Obrażenia są poważne, ale stan pacjenta jest stabilny - mówił dr Goutam Chourasia z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Przed godziną 13- tą zakończyła się udana operacja księdza, poinformowała rzeczniczka szpitala Monika Kowalska.

Sprawca został ujęty przez policję zaraz po zdarzeniu.

Grażyna Wiatr (Radio Zet): Prokuratura przyśpieszyła przesłuchanie podejrzewanego o zaatakowanie księdza nożem - mężczyzna jest przewożony do prokuratury. Dzisiaj też śledczy chcą przesłuchać poszkodowanego duchownego.

Andrzej Gajcy (onet.pl): Każda publiczna agresja i podsycanie nienawiści wcześniej czy później przynosi tragiczne owoce. Kilka dni temu atak z siekierą podczas mszy, dziś ksiądz raniony nożem na ulicy. Mam wrażenie, że zabójstwo ś.p. Pawła Adamowicza nic nas nie nauczyło.

Anna Maria Siarkowska (posłanka, klub PiS): Kolejne efekty szydzenia z katolików, wyśmiewania rytuałów i symboli religijnych oraz dehumanizacji à la Jażdżewski. Odpowiedzialność moralną ponosi za to totalna opozycja, która z walki z Kościołem uczyniła polityczny oręż. Mam nadzieję, że Polacy rozliczą ich odpowiednio jesienią.

- Obrzydliwe. Każda okazja jest dobra, aby uderzyć w opozycję. To panią Polacy powinni wyrzucić z Sejmu jesienią. Nie ma żadnych efektów pani pracy jako posła, bo pani non stop siedzi na Twitterze pisząc idiotyzmy w stylu, że osoby LGBT "wymrą" - odpowiedziała Siarkowskiej dziennikarka Aneta Mościcka.

f62ec64486df43f6864c87632dcb01c4.png
         Popierasz Siarkowską - kciuk w górę!

+ 14
- 1340

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment