aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalwpdledeeddd.jpg

Arcybiskup Marek Jędraszewski pojawił się w Nowym Targu, gdzie przewodniczył mszy z okazji 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w tym właśnie mieście. Hierarcha skorzystał z okazji i skrytykował publicznie Parady Równości.

Abp Jędraszewski o Paradach Równości

Zamach na życie małżeńskie i rodzinne sięga dziś jeszcze bardziej głęboko. Usiłuje się bowiem podważyć samą instytucję małżeństwa jako wspólnoty kobiety i mężczyzny. Co więcej, podważanie to pragnie się zaczynać już od edukacji, a właściwie: deprawacji, dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie do szkół przez niektóre polskie samorządy tzw. Karty LGBT. Stoi za tym, jak wiadomo, ideologia gender, według której sprawa płci człowieka nie jest związana przede wszystkim z jego strukturą biologiczną, ale ma głównie charakter kulturowy i zależy od jego osobistej decyzji.

Pytam zatem wszystkich odpowiedzialnych za nasze życie społeczne i narodowe: gdzie w tych paradach jest jeszcze miejsce na tolerancję, którą ich organizatorzy mają nieustannie na ustach i której domagają się dla siebie? Czy tolerancja polega na tym, aby bezkarnie móc wyszydzać ludzi wierzących i publicznie sobie z nich kpić i ich poniżać? „Parady Równości” zaprzeczają pięknu człowieczeństwa kobiety i mężczyzny i są okazją do szyderstwa z prawd wiary.

29992266508_36f8e85df9_z.jpg

Hubert Orzechowski (Gazeta Wyborcza): Kościelna szczujnia w akcji. Niemożliwa arogancja, nie minęły przecież nawet dwa miesiące od jego słynnego kazania.

Piotr Beniuszys (magazyn "Liberte!"): Jędraszewski stał się silnym głosem o tolerancję. Oczywiście tylko dla samego siebie.

Mec. Andrzej Szejna (SLD): W sprawie abp. Jędraszewskiego złożyłem zawiadomienie do prokuratury (sprawa tuszowania pedofilii). Oczywiście, dopóki rządzi PiS, spodziewam się efektów jak w sprawie #Srebrna. Nikt jednak nie jest wiecznie przy władzy.

       Popierasz Jędraszewskiego - kciuk w górę!

+ 8
- 497

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment