aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslpldwwwwwww.jpg

Pisarka Manuela Gretkowska wypowiedziała się na temat europosłanki i byłej premier Beaty Szydło, która otrzymała rekordowy wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego (ponad 500 tys. głosów w okręgu małopolsko-świętokrzyskim).

- Beata Szydło jest posłuszna i promowana przez mężczyznę. Jej kariera nie jest jej własną zasługą, a ona nie jest zagrożeniem dla kolegów z partii. Gdyby sama coś osiągnęła, przebojowo, zawdzięczając pozycję sobie samej, jak kiedyś Joanna Kluzik-Rostkowska, to byłaby niebezpieczna. A ona jest potulna i wyjmowana z szafy, a potem do niej chowana, kiedy Kaczyński zechce. (...) Nie widzę powodu, dlaczego miałabym się cieszyć, że wygrała (w wyborach europejskich) matka księdza, która występuje w Polsce w roli Matki Boskiej - powiedziała Gretkowska o Szydło w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Na te słowa zareagowała przyjaciółka Beaty Szydło i do niedawna rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek (także zdobyła mandat europosłanki).

- Tak po ludzku to mi żal pani Gretkowskiej. Jest labilna i chyba wewnętrznie bardzo poraniona. Feministka, która atakuje kobiety wygląda niepoważnie. Nie oczekujemy aplauzu, ale elementarnej przyzwoitości i szacunku. Myślę, że syn Premier Beaty Szydło będzie modlił się za Manuelę Gretkowską - napisała Mazurek na Twitterze.

- To, co tam Pani mówiła o blondynkach z mównicy? Pani akurat jest jedną z ostatnich osób, które powinny wzywać innych do przyzwoitości i szacunku, choćby elementarnych - odpowiedziala Mazurek adwokat Magdalena Matusiak-Frącczak

Krytycznie na temat polityczki PiS wypowiedział się także poeta Adam Zagajewski.

- Pani Szydło jest ideałem człowieczeństwa dla pół miliona osób. Nie zna języków, okropnie się ubiera, mówi głosem przedszkolanki w depresji, najwyraźniej nie uprawia sportu i nie czyta rozpraw Carla Schmitta. (...) Myśląca mniejszość nie może dać się zepchnąć na całkowity margines. Ta mniejszość właśnie oświetla to, co jest przed nami - powiedział Zagajewski w rozmowie z Katarzyną Janowską (onet.pl).

Ryszard Terlecki (PiS): Szkoda mi Adama Zagajewskiego, który pogardliwie wypowiada się o Beacie Szydło. Za komuny był dzielnym człowiekiem, dziś bezskutecznie łasi się do lewicowego mainstreamu w nadziei na Nobla. Ale czy dają Nobla za lizusostwo?

D8TPeDCWsAEydj1.jpgm_gretkowska.jpg

            Popierasz Gretkowską - kciuk w górę!


+ 2055
- 26

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment