aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleedledleeee.jpg

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda postanowił wystosować list do sportsmenki Zofii Klepackiej krytykującej środowisko LGBT.

List Dudy 

Szanowna Pani Zofio! Jestem oburzony atakami, jakie spotkały Panią w związku z Pani krytyką działalności środowisk LGBT+ i wspierających je niektórych samorządów. To nie tylko niedopuszczalne z punktu widzenia prawa, ale przede wszystkim stanowi ograniczenie konstytucyjnych wolności, o które rzekomo środowiska te walczą. Szczególnie bulwersuje, gdy do nagonki na Pani osobę włączają się niektórzy dziennikarze i media, dla których prawo do krytyki powinno być święte.

Chcę Panią zapewnić o swoim wsparciu i podziękować za Pani odwagę. Stanęła Pani w obronie najważniejszych wartości, stanowiących punkt odniesienia nie tylko dla naszego społeczeństwa i naszych rodzin, ale również w codziennej działalności naszej organizacji.

Mam świadomość, że – jak to się dzisiaj mówi – hejt, który Panią spotkał jest trudnym doświadczeniem, ale ta sytuacja ma jeden pozytywny skutek. Uświadamia po raz kolejny, że środowiska LGBT+ są nietolerancyjne, posługują się mową nienawiści i stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. W Polsce, który jest krajem otwartym i tolerancyjnym (także dla LGBT+), nie może być zgody na takie praktyki.

Jeszcze raz proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za Pani odwagę!

***

Piotr Szumlewicz (publicysta): Piotr Duda wspiera ksenofobiczny przekaz Zofii Klepackiej. Wstyd! Związki zawodowe powinny walczyć z dyskryminacją, zamiast ją umacniać! Ten człowiek powinien utracić stanowisko!

hqdefault_1.jpg47992604561_8e5a931a0f_z.jpg
           Popierasz Dudę - kciuk w górę!

+ 6
- 475

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment