52823344_2350389341660603_2235954317825671168_n.jpg

Coraz więcej sygnałów o złej atmosferze we Wiośnie Roberta Biedronia. Ludzie są zdezorientowani na temat przyszłości i planów lidera, niektórzy decydują się na zaprzestanie wspierania ugrupowania, które powstało zaledwie kilka miesięcy temu.

Kilka dni temu na antenie radia TOK FM Krzysztof Śmiszek z Wiosny (prywatnie partner Biedronia) nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy Robert Biedroń zrzeknie się mandatu europosła przed wyborami do Sejmu, tak jak obiecał przed wyborami europejskimi.

- Jestem zwolennikiem tego, żeby Robert Biedroń był w Parlamencie Europejskim. (...) Na razie decyzja jest taka, że (Robert) zostaje w europarlamencie, a decyzja, czy wystartuje do Sejmu, będzie podjęta w ciągu najbliższych tygodni - mówił Śmiszek.

Renata Grochal (Newsweek): "Wystartuję do PE i nie przyjmę mandatu albo zrezygnuję z mandatu" - Robert Biedroń w styczniu. "Przyjąłem zgodnie z obietnicą mandat" - Robert Biedroń w czerwcu. Projekt się zwija, więc trzeba wskoczyć na euroszalupę. Tyle na temat nowej jakości w polskiej polityce.

Zbigniew Hołdys (muzyk): Biedroń obiecał Joannie Scheuring-Wielgus mandat w Brukseli, o ile ta zdobędzie 2 miejsce. To miejsce zdobyła Monika Płatek. No to Biedroń, jak każdy polityk, policzył kasę i za namową boyfrienda mandatu nie oddaje. 8 tysi euro robi swoje. „Panie Ufam Tobie” w wersji „lewicowej”

Struktury

Dorota Gruszka (była koordynatorka Wiosny w powiecie Kazimierza Wielka): Robert Biedroń pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że Wiosna pójdzie do jesiennych wyborów sama, zmienił zdanie, zaprasza do współpracy inne partie lewicowe. Wcześniej zadeklarował również, że jeśli zdobędzie mandat europosła, to z niego zrezygnuje, dziś natomiast oświadczył, że jeżeli wystartuje w jesiennych wyborach - to dopiero zrezygnuje. W mojej opinii jest to mijanie się z prawdą i czysta manipulacja. Robert Biedroń wykorzystał perfidnie ludzi, którzy uwierzyli w nową jakość polskiej sceny politycznej. Osobiście czuję wielki żal i rozgoryczenie, poświęciłam wiele czasu i energii na budowę struktur w kazimierskim powiecie (woj. świętokrzyskie), zebrałam ludzi, którzy mieli wiele pomysłów i chęci do działania.

Dziś rezygnuję z funkcji koordynatora powiatu. Wystarczająco jest mi wstyd przed Wami wszystkimi, że sama dając się zmanipulować człowiekowi bez zasad i kręgosłupa moralnego jeszcze i was ze sobą pociągnęłam. Popełniłam straszny błąd wierząc w uczciwe zamiary Roberta Biedronia. On nawet nie wierzy, że może się udać na jesieni przekroczyć próg wyborczy, więc jeśli lider w to nie wierzy to, dlaczego ja mam mu zaufać i kolejny raz na jesieni czuć to, co czuję teraz. Wiosna nie istnieje. Dzięki zachłanności jej lidera, do którego od kilku dni pisałam i błagałam o zmianę decyzji (zero odpowiedzi), bo wbija nóż w plecy całej rzeczy ludzi. To go jednak nie powstrzymało i wbił ten nóż. Dobro jednostki kolejny raz jest nad dobrem ogółu.

61318001_2305487023026017_3754832121086975319_n.jpg
            Bronisz Biedronia - kciuk w górę!

+ 103
- 1680

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment