D8jBc5gXsAAcGcg_1.jpg

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest zadowolony z przebiegu tegorocznej Parady Równości w Warszawie. Polityk Platformy Obywatelskiej osobiście otworzył tegoroczną demonstrację.

Trzaskowski o tegorocznej paradzie

Nie każdy musi chodzić na Paradę Równości, ale każdy powinien szanować prawa mniejszości. Nie każdy musi chodzić do kościoła co niedzielę, ale każdy powinien szanować tradycję i uczucia innych. Obiecałem, że będę walczył o to, żeby Warszawa była dla wszystkich. Obiecałem, że będę stał przy wszystkich wykluczonych i spychanych na margines: niepełnosprawnych, bezdomnych, gejach, lesbijkach, seniorach czy myślących inaczej. I słowa dotrzymuję.

Pytano mnie, czy gdy odbędzie się marsz w obronie polskiej rodziny, to czy na niego także pójdę. Tak, jeżeli tylko uznam, że polska rodzina jest zagrożona. Dziś otoczona jest ochroną konstytucyjną, szacunkiem i miłością i na pewno nie potrzeba jej ochrony prawicowych hipokrytów, którzy jedno mówią, a drugie robią.

Byłem na Paradzie, bo zależy mi na Warszawie otwartej, tolerancyjnej i uśmiechniętej. I taką Warszawę dziś widziałem. I choćby telewizja PiS dwoiła się i troiła szukając ujęć, które kogoś mogą bulwersować, każdy kto był na Paradzie, potwierdzi, że była ona manifestacją wolności, tolerancji i uśmiechu.

Parady odbywają się we wszystkich stolicach europejskich. W większości – od Madrytu, przez Amsterdam, Berlin, Paryż, Londyn, Pragę, czy Lublanę – mają wsparcie władz miasta i urzędujących burmistrzów.

Polska niestety nie jest dziś wzorem tolerancji i równości – przed nami sporo pracy! Wielu z nas, którzy myślą inaczej, mają inny kolor skóry, wyznają inną religię, mają inną orientację seksualną, nie czuje się bezpiecznie. I dlatego na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność, aby poprzez edukację, rozmowę i odważną postawę osobistą rozmawiać o tolerancji. Niech każdy jednak uderzy się we własną pierś!

Dziękuję tłumom uśmiechniętych Polek i Polaków za udział w Paradzie. Dziękuję organizatorom i dziesiątkom organizacji pozarządowych za przygotowanie wydarzenia. Dziękuję wiceburmistrzowi Amsterdamu Rutger Groot Wassink za odwiedzenie naszego miasta.

I wreszcie dziękuję ambasadorom 53 krajów, a szczególnie ambasodorowi Wielkiej Brytanii Jonathanowi Knottowi, za wsparcie Parady oraz naszych działań na rzecz równouprawnienia.

Kontrowersje

Prawicę oburzyła msza święta poprowadzona przez pastora w czasie trwania Parady Równości. W ocenie krytyków była to inscenizacja osób, które chciały obrazić uczucia wierzących. 

Andrzej Gajcy (onet): Kolejna Parada Równości i kolejne obrażanie wiary katolickiej. Smutne, że dzieje się to pod patronatem prezydenta Warszawy, który publicznie przyznaje, że jest katolikiem. Takie rzeczy nie mają nic wspólnego z ideą tolerancji, równości i szacunku dla innych.

Sebastan Kaleta (PiS): W związku z zaistniałym, obrzydliwym zdarzeniem na Paradzie Równości zwracam się do Rafała Trzaskowskiego o wycofanie patronatu Prezydenta m. st. Warszawy nad tym wydarzeniem. To jest prawdziwy test intencji oraz wyciągania konsekwencji wobec braku szacunku dla chrześcijan.
 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#loveislove

Post udostępniony przez Małgorzata Iwanek (@kulturaseksualna)

        Popierasz Trzaskowskiego - kciuk w górę!


+ 177
- 12

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment