aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpwdwdeeeee.jpg

Dziennikarz Konrad Piasecki (TVN24) nie widzi szczególnie nic złego w zjedzeniu bobra, skoro je się inne zwierzęta...

- Jeśli je się świnie, krowy, zające czy dziki, to czemu nie jeść bobrów? Zabawne są takie, podszyte polityką a zdające mi się absurdalnymi, wzburzenia - mówi Piasecki.

Bianka Mikołajewska (Oko.press): Bo jest gatunkiem chronionym, wpisanym przez UE na listę gatunków podlegających specjalnej ochronie?!

Ochrona prawna bobrów

- Są pod ochroną, bo było ich mało. A teraz jest ich dużo. I powodują realne problemy. Pytanie czy lepiej je zabijać i utylizować, czy - jeśli trzeba zmniejszać populacje - zjadać. „Na początku lat 80. ubiegłego stulecia było ich w Polsce ok. 1,5 tys., dekadę później ok. 5 tys., na początku XXI wieku - już niemal 24,5 tys. bobrów, a teraz ich populacja przekracza 101 tys. zwierząt” - odpowiedział Piasecki na słowa krytyki pod swoim kierunkiem.

WWF Polska (Światowy Fundusz na rzecz Przyrody): W Polsce bobry zatrzymują więcej wody w gruncie niż wszystkie nasze zbiorniki retencyjne. Robią to za darmo! W czasach suszy ich praca ma ogromną wartość, szczególnie dla rolnictwa. Pozwólmy im działać, jak trzeba wypłacajmy odszkodowania za straty.

Cezary Gmyz (TVP): W Norwegii można zamówić w knajpie przysmak traperów, czyli pieczoną niedźwiedzią łapę. A tak swoją drogą to bobry w Polsce namnożyły się ponad miarę. Od kilku lat obserwuję, jakie sieją spustoszenie w naturze, ale też w systemach przeciwpowodziowych.

Michał Żmihorski (dr ekologii): "Bobry sieją spustoszenie w naturze" - takie słowa padają w okresie postępującej suszy i deficytu wody. Skala nieuctwa przyrodniczego w społeczeństwie jest przygnębiająca.

Andrzej Gajcy (onet): Ten, kto wpadł na pomysł, aby bobry wpisać na listę zwierząt łownych, by mogły trafić potem na stoły powinien puknąć się w głowę. Ciekawe, jakie lobby przyszło z tym do Jana Ardanowskiego lub kto Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi natchnął takim błyskotliwym pomysłem?

640px-Beaver_Yearling_Grooming_Alhambra_Creek_2008.jpgkonrad-piasecki_1.jpg
           Popierasz Piaseckiego - kciuk w górę!

+ 18
- 332

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment