aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeeeeee.jpg

Konfederacja wyciągnęła rękę koalicyjną do Pawła Kukiza przed wyborami do Sejmu. Lider Kukiz'15 nie może się jednak zdecydować z kim chciałby iść w jesiennych wyborach.

- Rozmawiam ze wszystkimi oprócz Platformy Obywatelskiej w sprawie jesiennych wyborów. Rozmawiam o nadaniu biernego prawa wyborczego wszystkim obywatelom poprzez wprowadzenie ordynacji mieszanej: częściowo partyjnej, częściowo jednomandatowej jak na Węgrzech - mówi Paweł Kukiz.

Z kolei Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 oświadczył na antenie Polskiego Radia, że wyobraża sobie, że Kukiz'15 staje się częścią dobrej zmiany".

Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja): Paweł Kukiz chce podczepić się pod PSL. Ponieważ nie wyobrażamy sobie, by PSL wystartowało z list KONFEDERACJI, ten temat jest dla nas zamknięty. Paweł Kukiz jest dorosły i zrobi co uważa za słuszne. (...) Oczywiście, KONFEDERACJA była poinformowana o powstaniu partii „Federacja Jakubiaka i Liroya”. Cieszy nas, że Liroy i Jakubiak chcieli poprzez tę partię poszerzyć KONFEDERACJĘ o Ruch KUKIZ'15. Mam nadzieję, że się to uda – z Pawłem Kukizem lub bez Niego.

- Marek Jakubiak, Piotr Liroya Marzec i Paweł Kukiz mieli ogłosić powstanie nowej partii, która miała pomóc zbliżyć do siebie Konfederację i Kukiz’15. Kukiz postawił jednak ultimatum, domagając się porozumienia także z PSL - informuje portal kresy.pl

kukiz-korwin.jpg

Tomasz Kalinowski (organizator Marszu Niepodległości): Kukiz w ostatnim momencie przed konferencją prasowa postawił ultimatum: idziemy z PSL. Przy stolikach dziennikarskich stoi Jakubiak, Liroy i Maciejowski. Kukiza brak.

Michał Wawer (Ruch Narodowy): Paweł Kukiz musi się zdecydować, czy chce pozostać antysystemowcem, czy też woli dogadywać się z postkomunistami z PSL. W tym pierwszym wypadku Konfederacja nadal - mimo wszystko - zaprasza p. Kukiza do rozmów. W tym drugim - kukizowcy sami się skażą na zapomnienie.

Marcin Dobski (Wprost): Od początku kadencji Kukiz mówił, że PSL działa jak organizacja przestępcza, przez Facebooka zbierał haki na ludowców, a teraz chciałby razem z nimi iść do wyborów.

Konrad Piasecki (TVN24): Koalicja Kukiz’15 i PSL walcząca wspólnie o jednomandatowe okręgi wyborcze to jak sojusz karpi ze śledziami domagający się częstszej Wigilii.

010062.jpg
           Popierasz Kukiza - kciuk w górę!

+ 5
- 205

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment