aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakwokowkwwswswswwwwssws.jpg

Dziennikarz Konrad Piasecki (TVN24) postanowił wypowiedzieć się na temat odbywającego się w sobotę w Gdańsku Marszu Równości.

Marsz Równości upominający się o prawa mniejszości seksualnych przeszedl - według nieoficjalnych informacji - w rekordowej frekwencji z wszystkich dotychczas organizowanych.

Na czele marszu szła m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Magdalena Adamowicz czy przedstawiciele ambasad Norwegii i Wielkiej Brytanii.

- Jestem dumna i zaszczycona, że mogłam otworzyć i uczestniczyć w V Trójmiejskim Marszu Równości. Gdańsk nie boi się różnorodności - mówiła prezydent Dulkiewicz.

61637392_1254498124719557_2962828638765973504_n_2.jpg

Michał Stasiński (PO): Znamienici publicyści opiniotwórczego „Do Rzeczy” pałają świętym oburzeniem po marszu w Gdańsku. Mają prawo. Szukam ich świętego oburzenia na przedstawione w książce Sodoma fakty. I wiecie co? Nie znajduję. Homoseksualizm, seks, pieniądze, kłamstwa w Watykanie i bez oburzenia?

Dominika Wielowieyska (Gazeta Wyborcza): Obsceniczne kpiny z procesji Bożego Ciała są obraźliwe. Co to ma wspólnego z prawami LGBT? Ale to jeden wyskok na demonstracji, która miała dobre intencje. Zresztą warto znać proporcje: mnie bardziej razi fakt, że pedofil odprawia mszę i odmawia różaniec na antenie Radia Maryja.

Barbara Nowacka (Koalicja Europejska): Jestem zwolenniczką równości małżeńskiej, chodzę na parady równości. Chcę rozdziału kościoła od państwa. Likwidacji art 196 KK. Ale jestem zwolenniczką szacunku dla wszystkich, ich wrażliwości i wiary. Tym też dla mnie jest otwartość na różnorodność.

Wojciech Karpieszuk (Gazeta Wyborcza): Nie dajmy się zwariować. Najświętszy sakrament? Profonacja? Zwykła kolorowa dekoracja! Absuradalne i śmieszne są zarzuty prawicy i kościoła. Znowu nakręcają festiwal świętego oburzenia. Co to za uczucia religijne, jeżeli taka instalacja obraża je? Profanacją Najświętszego Sakramentu jest pedofila duchowych i tuszowanie jej przez hierarchów, a i nie kolorowa instalacja czy tęczowa aureola!

          Popierasz Piaseckiego - kciuk w górę!

+ 2
- 1

Polub Polityczek.pl