D7GmDUJWkAAeLuB.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości udali się na Lubelszczyznę gdzie przeszła dzisiaj trąba powietrzna i spowodowała poważne zniszczenia.

Uszkodzonych zostało 120 budynków, w tym 42 mieszkalne. W niektórych miejscach blaszane dachy zostały wyrwane razem w krokwiami - podaje Radio Zet.

Trąba powietrzna przeszła ok. południa przez gminę Wojciechów na Lubelszczyźnie. Strażacy informują o kilkunastu uszkodzonych i zerwanych dachach oraz połamanych drzewach. Na miejsce jedzie straż z Lublina i Bełżyc, w tym strażacy ochotnicy - informuje Agnieszka Gmitrek Zabłocka (TOK FM).

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoedkoekdeodkeoekdkeeeee.jpg

Reakcja władzy

Przemysław Czarnek (wojewoda lubelski): Od kilku godzin jestem w gminie Wojciechów, gdzie przeszła trąba powietrzna. Skala zniszczeń jest ogromna. Żaden z mieszkańców nie zostanie bez pomocy.

Beata Szydło: Z marszałek Beatą Mazurek byłyśmy na terenach, które ucierpiały po przejściu trąby powietrznej na Lubelszczyźnie. Na miejscu działa Straż Pożarna i WOT. Bardzo duże straty. Rząd udzieli pomocy poszkodowanym. Apeluję także do firm ubezpieczeniowych o jak najszybszą reakcję.
Mateusz Morawiecki: Jadę na Lubelszczyznę, gdzie trąba powietrzna dokonała dziś wielu szkód, niszcząc dobytek mieszkańców wsi i miasteczek. W starciu z żywiołem jesteśmy często bezsilni, ale odpowiedzialne państwo nie może zostawić obywateli samych w tak trudnej sytuacji. Zapewniona jest też pomoc noclegowa, gdyby zaszła taka potrzeba. Na odcinku 10 km przeszła trąba powietrzna, która zniszczyła dorobek życia wielu mieszkańców. Dziękuję również im za to, że pomagają sobie wzajemnie. To jest solidarność w praktyce.

Marek Balawajder (RMF FM): Trąba powietrzna na Lubelszczyźnie to dramat, wizyta premiera Morawieckiego słuszna, ale asysta kandydatki do PE poseł Elżbiety Kruk, która jak cień podąża za premierem jest po prostu NIESTOSOWNA. Tam nie ma miejsca na ordynarną kampanię.

Stanisław Żmijan (PO): Tornado wyrządziło ogromne szkody. To test dla służb ratowniczych i państwowych. Nie rozumiem tylko obecności w sztabie kryzysowym kandydatów do PE, którzy w zakresie zarządzania kryzysowego potrafili tylko „coś tam, coś tam”. Strasznie to żenujące.

         Popierasz obecność Kruk - kciuk w górę!


+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment