aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokdeodkededekodkoedeeodeoeeee.jpg

Poseł Krzysztof Brejza zareagował na dzisiejszą publikację Gazety Wyborczej na temat zakupy przez premiera Matusza Morawieckiego i jego żonę działki od Kościoła we Wrocławiu.

W 2002 r. PMM kupił grunty od Kościoła. Za działki warte 4 mln zł zapłacił 700 tys. Dziś warte są sto razy więcej, ok. 70 mln. Nie ma po nich śladu w oświadczeniu majątkowym szefa rządu. Gdy pytamy o to premiera, przyłapujemy Morawieckich na kłamstwie - poinformowała Gazeta Wyborcza.

Matołuszowi udało się kupić nieruchomość wartą ok. 4 mln zł za kwotę 700 tys. zł. Sprzedawcą była parafia rzymsko-katolicka, która tę nieruchomość otrzymała od Skarbu Państwa w ramach regulacji z 1999 r. W chwili kupna zarobił ponad 400%. Kościół sprzedał nieruchomość Morawieckiemu za cenę ponad 5 - krotnie zaniżoną. Są tylko dwa wyjaśnienia tej sytuacji. Albo Morawiecki oszukał arcybiskupa - mało wiarygodne - , albo zapłacono mu tą transakcją za coś. Tertium non datur - jak mawiają prawnicy - wypowiada się były przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zbigniew Czerwiński.

Reakcja Brejzy

Wschodnia oligarchia. Gęby pełne frazesów o pokorze, skromności, niewchodzeniu do polityki dla kasy. Za pazuchą biurowce, wieżowce, hektary gruntów. 5 pytań do premiera Morawieckiego ws. ujawnionych dziś informacji o latyfundiach nabytych przez PMM. Pytania m.in. o składane wnioski w procedurach planistycznych i o szczegóły nabycia gruntów od Kościoła - mówi poseł Platformy Obywatelskiej.

D7CUV5XXoAU3_Al.jpg

           Popierasz Brejzę - kciuk w górę!

+ 0
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment