D4PMCsTXsAEEYeI.jpg

Politycy, dziennikarze i internauci zareagowali na wczorajsze wydarzenia w Busku-Zdroju. Prawicowy działacz zaatakował policjantów nożem.

- Atak radnego na policjantów w Busku Zdrój. Dwóch policjantów rannych od noża. I to w biały dzień. Czy dlatego, że sprawca to radny związany z władzą Joachim Brudziński i Patryk Jaki milczą??? Czy dlatego, że to jeden z organizatorów dzisiejszego spotkania wyborczego Patryka Jakiego? - pytał po zdarzeniu były szef CBA Paweł Wojtunik.

- Radny Szumilas Łukasz, to nie jest jakiś odosobniony przypadek. To typowa kariera młodzieńca, który mając wsparcie obozu władzy, uwierzył, że bycie radnym przystawki PiS w Busku-Zdroju, to bycie "bogiem". A Bartuś M., to co innego? Nie, im się to wpaja w mózgi każdego dnia - wypowiada się Jacek Liberski (magazyn "Liberte!").

Reakcja władzy

Beata Szydło: Jestem wstrząśnięta wydarzeniami w Busku-Zdroju. Żądam wyjaśnień od posła Michała Cieślaka i Jarosława Gowina, na temat tego człowieka, który powoływał się na współpracę z panem posłem Michałem Cieślakiem. Dziękuję bohaterskim policjantom. Potępiam agresję w życiu publicznym.

Joachim Brudziński: W związku z dramatycznym i barbarzyńskim atakiem bandyty na funkcjonariusza policji w Busku Zdroju informuję, że sprawca został zatrzymany, a zdrowiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. Fakt, że ktoś jest radnym lub, że wrzuca swoje zdjęcia z politykami. Nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia. Każdy, kto atakuje policjanta na służbie jest bandytą i musi ponieść najsurowsze konsekwencje. Nie ma najmniejszego znaczenia, jakie sympatie polityczne były wcześniej prezentowane przez agresora.

Jacek Nizinkiewicz (dziennikarz „Rzeczpospolita”): Jeżeli nożownik jest tak obcy politykom PiS jak twierdzą, to jakim cudem rekomendowała go do rady, na nagranym filmiku, minister Emilewicz i jakim cudem znalazł się w autokarze obok wicepremier Szydło?

               Popierasz PiS - kciuk w górę!

+ 0
- 6

Polub Polityczek.pl