D6rmnMHWwAEiYm-_1.jpg

Minister ds. społecznych Beata Szydo wspólne z Mariuszem Błaszczakiem (minister Obrony Narodowej) ogłosiła dzisiaj w Kancelarii Premiera, że w Nowym Sączu powstanie jednostka wojskowa.

- Na moje zaproszenie do Kancelarii Premiera przyjechali samorządowcy z Nowosądecczyzny. Przywieźli dla ministra Mariusza Błaszczaka 30 tys. podpisów mieszkańców apelujących o powrót wojska do Nowego Sącza. Teraz w mieście powstanie nowa jednostka. Cieszę się, że akcja, którą wspierałam skończyła się sukcesem! - napisała na Twitterze była premier.

D6rmpuhX4AAMteq.jpg

- A jak 77 lotów prywatnych samolotem na koszt podatnika zebranych wojsku i oslabiających obronność? Nie wstyd zabierać Wojsku Polskiemu? - skierwał słowa w stronę Szydło radca prawny Jerzy Aleksandrowicz.

Gen. Stanisław Koziej: Szanowna pani premier. Pani była premierem i nie wie, że nie wolno prowadzić kampanii wyborczej z udziałem żołnierzy. Mało, pani nawet tym się chwali. Wstyd i kompromitacja z powodu niekompetencji. A przede wszystkim to jest niszczenie konstytucyjnej apolityczności wojska.

Paweł Nowak (generał brygady w stanie spoczynku): Minister Obrony Narodowej już nie panuje nad tym cyrkiem, raczej nie chce i zrobi wszystko by PiS utrzymał się u władzy, a obronność? A co tam!

W artykule 26 Konstytucji czytamy: „Siły Zbrojne zachowują neutralność w sprawach politycznych oraz podlegają cywilnej i demokratycznej kontroli.

       Szydło łamie Konstytucję - kciuk w górę!


+ 1
- 0

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment