aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokwww.png

Tabloid Super Express postanowił rozliczyć wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza po 100 dniach jego pracy w ministerstwie. W tym celi dziennikarze odezwali się do resortu, aby zapytać, jak wyglądają dokonania 29-letniego polityka.

Andruszkiewicz został nominowany na urząd wiceministra resortu cyfryzacji w grudniu 2018 r.

Od tamtego czasu polityk korzysta z przywilejów członka rządu tj. limuzyna służbowa z kierowcą.

- Moim zadaniem będzie przede wszystkim synchronizacja działań między parlamentem a Ministerstwem Cyfryzacji (...). Od pisania konkretnych programów cyfrowych są specjaliści i eksperci w tej materii. Minister i wiceminister są osobami, które koordynują prace ministerstwa cyfryzacji, a także pośredniczą w kontaktach pomiędzy ministerstwem i parlamentem - deklarował Andruszkiewicz zaraz po objęciu funkcji.

Odpowiedź ministerstwa 

Dziennikarzom Super Expressu nie udało się otrzymać z resortu cyfryzacji informacji, po której można by stwierdzić, że praca Andruszkiewicza jest niezbędna dla naszego kraju. Można nawet dojść do wniosku, że rządzący trwonią pieniądze podatników, utrzymując na stanowisku polityka wprowadzonego do Sejmu przez Pawła Kukiza.

29-latek zajmuje się wg ministerstwa zapewnieniem jednego punktu dostępu do usług administracji publicznej i do informacji publicznej" oraz dodaje, że nie sposób oczekiwać efektów po zaledwie kwartale działalności"

Aneta Mościcka (dziennikarka): Andruszkiewicz to kolejny zatrudniony przez Mateusza Morawieckiego na fikcyjne stanowisko. Miał walczyć z patologiami w mediach społecznościowych, wg mnie sam jest ich patologią. Zasłynął tylko wożeniem narzeczonej służbową limuzyną.

Poseł Łukasz Rzepecki (Kukiz'15): Brak jakiejkolwiek merytorycznej decyzji podjętej przez ministra w ciągu 100 dni pokazuje jasno intencje - fikcyjny stołek dla zaspokojenia potrzeb i ambicji Adama Andruszkiewicza.

        Popierasz Andruszkiewicza - kciuk w górę!


+ 0
- 1

Polub Polityczek.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment